reklama

Zásady péče o suchou kůži: Pomůže časté promazavání a mezoterapie

Co všechno uvítá naše vysušená pokožka? A čemu bychom se měli s tímto zatížením raději vyhnout?

Foto: iStock

Z kosmetiky určitě sáhněte po přípravcích s mastnější texturou a zároveň se vyhýbejte produktům obsahujím parabeny, lanolín i různé parfemace. Ideální jsou tedy 100% přírodní produkty, které jsou ke kůži velmi "vlídné".

Pozor si dávejte na mýdla

Vyhledávejte spíše přípravky se zinkem, vitamínem E, skvalénem a podobně. Mají na kůži zklidňující, hojivý i antioxidační efekt. Pokožce také svědčí přípravky s ureou a glycerinem. "Máte-li pokožku hodně suchou a citlivou, doporučila bych zajít i do lékárny a tam požadovat lékařskou kosmetiku určenou přímo atopikům - takové přípravky už všechny potřebné složky k hydrataci suché a citlivé pokožky obsahují.

Suché pokožce celkově nesvědčí koupele, stejně jako nadměrné používání mýdel nebo například pěna do koupele. Kůži to značně vysušuje. Mnohem vhodnější je sprchování, ale pokud se jednou za čas bez napuštěné vany neobejdete, přidala bych si do vody alespoň odvar z otrub, škrobu nebo rostlinný olej. Tyto látky pokožku vyživují a zvláčňují, doporučuje korektivní dermatoložka Katarína Třísková z Medicom Clinic Praha.

Lékem může být mezoterapie

Co dalšího dehydrované pokožce svědčí a čím ji můžeme hloubkově vyživit? "Z esteticko-dermatologických ošetření bych pleti čas od času dopřála hloubkovou hydrataci pleti kyselinou hyaluronovou, tedy takzvanou mezoterapii. Vhodná je také plazmaterapie, která rovněž pracuje s látkou tělu vlastní - s krevní plazmou. Možná je pak i kombinace obou těchto procedur,"říká Katarína Třísková. Pro každodenní hydrataci jsou skvělé přírodní oleje, bambucké máslo, ale někomu svědčí například i produkty s ureou a glycerinem.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama