reklama

Umíte se správně nalíčit do práce i na večírek? Naučte se triky od make-up artistky

Líčení do práce vyžaduje trochu jiné parametry než líčení na večírek. Co je dobré nepodcenit, když jdete do kanceláře, a co v situaci, kdy se jdete bavit? Jaké jsou současné beauty trendy?

Foto: Profimedia.cz

Business make-upu svědčí čistý jednoduchý styl. Nedbalá elegance. Minimalismus. Vyhrát si s určitou částí obličeje a zbytek osvěžit. Naopak na večer si můžeme troufnout na větší grády. Nosí se teď lesk, mat, nebo výrazné barvy? Na tohle všechno mi odpověděla make-up artistka a vlasová stylistka Soňa Šajdáková z Pupa Milano.

Business look

Když zmiňujeme "minimalismus", rozhodně si pod tímto slovem nepředstavujte následující postup: omýt obličej studenou vodou, namazat krémem a jít. Chce to přece jen trochu práce a jistou dávku rafinovanosti.

”Prvním a zásadním krokem k dokonalé a zářivé pleti je správná hydratace. Proto nejdřív pleť osvěžte micelární vodou, tonikem a až potom aplikujte hydratační krém, který nechejte na pokožce působit dvě až tři minuty. Na takto připravenou pleť nanášíme make-up foundation (na den s menší krycí schopností). Pokud je pokožka problematická, použijte korektor. Tím také zakryjte kruhy pod očima. A je na řadě tolik skloňované obočí. Jeho úprava a fixace je pro výsledný efekt zcela zásadní. Na jeho dokreslení použijeme o odstín světlejší tužku nebo stín na obočí. Já osobně obočí ráda fixuji gelem na obočí a na úplný závěr ho učešu kartáčkem.

Do práce stačí jemné odstíny očních stínů, případně ledabyle rozmazaná hnědá nebo černá tužka mezi řasami. Líčení očí je třeba zakončit řasenkou, ta vždycky dokáže oči opticky otevřít. Pokud ráno zápasíte s časem, stačí použít hit poslední doby multilíčidlo: jde o krémovou tvářenku, barvu na rty a barvu na oči (ve vhodně zvolené odstínu) v jednom. Nakonec obličej zafixujte pudrem a můžete se vydat vstříc (ne)všedním dnům," dodává Soňa Šajdáková.

Party look

V líčení na večírek se můžete "rozšoupnout". Zvýraznit oči a rty, jak je libo. Pokud se chystáte na party hned po práci, je dobré myslet na to, abyste měla všechny potřebné propriety s sebou už od rána.

"Doporučuji mít v kabelce v současnosti velmi oblíbený a trendy matný lesk na rty nebo matnou rtěnku. Co se týká barev, jsou v kurzu jak nude odstíny, tak rudá až vínová, nebo dokonce tmavě fialová, pokud opravdu chcete zaujmout. Na večírek byste neměla zapomenout použít rozjasňovač, abyste pořádně zazářila. Aplikujte ho doztracena na oblast spánků, vrchol nosu, případně do vnitřních koutků oka a nad srdíčko rtů. Zvolit jej můžete v jakýchkoliv konzistencích – tekuté, pudrové nebo krémové. Já osobně si na rozjasňovačích "ujíždím" a jeden z mých nejoblíbenějších je od M.A.C.u (Soft and Gentle).

Dalšími trendy poslední doby jsou pudry s rozjasňujícími částečkami. I ty působí velmi svěže a krásně. Co se týká večírkových beauty novinek, nebála bych se metalických odstínů. Jsou teď hodně v kurzu. Vedou tyrkysové, královsky modré, zlaté či stříbrné barvy. Největším hitem jsou opět lesklé rty. Na večer bych se tedy nebála barev ani lesku," říká Soňa Šajdáková.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama