reklama

Foukaná ve stylu 90. let je zpět. Účes tehdejších topmodelek válcuje sociální sítě

Veliké vlny a nadýchaný objem, i to byla poznávací znamení topmodelek, jako byla Cindy Crawfordová nebo Claudia Schifferová. Za tím, že se vrací zpátky do módy, je možná i víc než pouhá nostalgie.

Foto: Shutterstock

Dalo by se říct, že foukaná v 90. letech takřka ztělesňovala ideální krásné vlasy: charakterizoval je nadýchaný objem, početné vrstvy a pohyblivé, lesklé vlny. Pro topmodelky té doby, jako byla Cindy Crawfordová, Veronica Webbová nebo Claudia Schifferová, byl tento účes poznávacím znamením. A jeho půvab teď objevují i mladší generace.

Na sociálních sítích, jako Instagram a TikTok, se už nějakou dobu těší popularitě hesla jako "90s fluffy hair" (z angl. devadesátkové nadýchané vlasy) nebo "90sblowout" (angl. devadesátková foukaná). Někteří za tím vidí určitou nostalgii, ohlédnutí se za časy, kdy se věci zdály jednodušší. Je ale možné, že je za tím i něco víc: po lockdownech cítíme přirozenou potřebu přijít s něčím víc extra, když přijde na náš vzhled - a foukaná à la topmodelka rozhodně poutá pohledy.

Jak na foukanou?

Chcete si podobný účes zkusit udělat doma? V tom případě vlasy připravte: kadeřníci doporučují začít šamponem a kondicionérem na dodání objemu. Před sušením na ně naneste tepelnou ochranu, kterou byste měla používat pokaždé, když se je chystáte upravovat horkými nástroji. Následně na vlhké vlasy naneste stylingový přípravek: u jemných vlasů se doporučuje pěnové tužidlo na dodání objemu, u normálních až hrubých vlasů stačí aplikovat sprej na nadzvednutí kořínků, neboli root lifter.

Vlasy rozdělte do sekcí a fénujte za použití kulatého kartáče nebo kulmofénu. Každou loknu po vysušení ještě za tepla jemně zakruťte a připevněte sponou, aby se vytvarovala vlna. Můžete použít také velké natáčky se suchým zipem. Až vlasy vychladnou, rozpusťte je a účes zafixujte lakem na vlasy. Na délce vlasů přitom až tak nezáleží, krásnou foukanou lze udělat i na kratších účesech a působí stejně efektně.

Na návod se můžete podívat i ve videu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama