reklama

Domácí pleťové masky probudí vaši pleť z jarní únavy

Máte po dlouhé zimě unavenou pokožku? Máme pro vás pár receptů na domácí pleťové masky!

Foto: Profimedia.cz

Jarní únava nezasáhne jen náš organismus. Hodně trpí i naše pleť. Udělejte si domácí pleťovou masku a proberte vaši pokožku ze zimního spánku.

Není třeba utrácet za drahé kosmetické krémy proti vráskám a pro hydrataci pokožky. Jednoduché přírodní masky vykouzlíte doma za pár minut ze surovin, které jsou běžně k dostání. Přivítejte jaro se svěží a čistou pletí!

Proti unavené pleti bojujte medem!

Pokud vaše pleť potřebuje regenerační bombu, použijte med a avokádo. Navrací pružnost, svěžest a obsahuje obrovské množství výživných i hydratačních látek.

Ingredience: 1 zralé avokádo, lžička medu, 1žička bílého jogurtu, 1 lžička citronové šťávy

Dužinu z avokáda rozmělníme na jemnou kaši, přidáme zbylé ingredience a promícháme. Krém nanášíme na obličej rukama a rovnoměrně roztíráme. Necháme působit asi 20 minut a poté opláchneme vlažnou vodou.

Jablko čistí a stahuje póry

Toužíte po vypnuté a svěží pleti? Kupte si jablko. Ti, kteří neustále bojují s mastnou pletí a neví si už rady, by měli vyzkoušet tuto jablečnou masku s ovesnými vločkami. Pleťová maska  působí jako dezinfekce a jednotlivé složky dokonale stahují póry.

Ingredience: 1 zralé jablko, 1 lžička bílého jogurtu, 1 lžička medu, půl lžičky mleté skořice, 1 lžička ovesných vloček

Jablko oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle nebo ho můžeme rozmixovat na kaši. Přidáme ostatní ingredience a důkladně promícháme na jemnou hmotu. Masku si opatrně aplikujeme v leže. Vše necháme působit 15 minut a pak opláchneme vlažnou vodou.

Jarní peeling není na škodu

Při této masce se ujistěte, zda nemáte alergii na ořechy, protože by účinek mohl dopadnout zcela odlišně. Ořechy jsou pro tělo velmi důležité a pro pleť tomu není jinak. Pro tento recept je musíme zbavit všech zbytků skořápek a tvrdších slupek, abychom pleti neublížili.

Ingredience: 4 lžíce mletých vloček, 4 lžíce mletých ořechů, vodu

Ořechy a vločky spaříme a přesypeme do čisté sklenice. Pečlivě je uzavřeme a necháme chvíli být. Peelingovou hmotu si nasypeme na dlaň, zhruba lžičku a přidáme tolik vody, aby vznikla hustší hmota. Naneseme na obličej a opatrně vtíráme do pokožky. Po aplikaci důkladně omyjeme teplou vodou.

Hruškové pohlazení

Hrušky mají neuvěřitelný dar předávat pleti dostatek hydratace. Pokud je konzumujeme, fungují jako antioxidanty a jsou vhodné při dietách.

Ingredience: 1 zralá hruška, půl lžičky medu, 1 lžíce husté smetany

Hrušku oloupeme a zbavíme jádřince. Nakrájíme ji na kousky a utřeme na pastu s hladkou konzistencí. Postupně přidáváme a vmícháváme med a smetanu. Masku necháme odpočinout v lednici a studenou ji nanášíme na obličej a krk. Po patnácti minutách opláchneme nejprve teplou vodou a pak studenou.

 

 

V polské televizi podpořila LGBT: Nečekala jsem, že by to někoho mohlo stát místo | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama