reklama

Domácí spa: Jednoduché rady, jak připravit tělo na jarní sezónu

Teploty šplhají nahoru, jaro je tu. Nastal opět čas odhalit tělo v plné kráse. Nebo raději ne? Pokud tušíte, že je co zlepšovat, pak nastal nejvyšší čas začít.

Foto: Thinkstock

Pokud jste do této chvíle dbala jen o obličej a vlasy a spoléhala na to, že zbytek těla schováte v několika vrtsvách oblečení, teď se zjeví pravda doslova v celé své nahotě: suchá kůže samý chloupek, ztvrdlé paty, celulitida, povolené svalstvo...

Právě teď přišla chvíle nápravy. Najděte si ve svém denním harmonogramu hodinu pro sebe, delegujte povinnosti na druhé, nastřádejte si potřebné produkty, zapalte vonnou svíčku, pusťte si hudbu a jdeme na to. To vše ideálně jednou týdně a nejlépe v okamžiku, kdy už pak nebudete mít nic na práci.

Relaxační koupel

Voda ve vaně by neměla být přiliš horká. Ideální teplota vody by měla být kolem 40 stupňů. Aby se pokožka rychle nevysušovala, je dobré přidat do koupele trochu oleje, v podstatě jakéhokoliv, od mandlového přes arganový nebo jojobový, až po nejoblíbenější a nejrozšířenější kokosový. Kdo má rád mléko, může se naložit i do něj. Stačí přidat do koupele litr plnotučného mléka. Pokožka po něm bude hebká a vláčnější. O výborných účincích mléka věděla své i samotná Kleopatra, která byla svými mléčnými koupelemi proslulá. 

Čistota půl zdraví

Člověk by si myslel, že o mytí vlasů a těla se není třeba nikde zmiňovat, že to je takový návyk jako například jídlo nebo pití. Ale není, což většinou pokaždé  nejlépe zjistíme v mětské hromadné dopravě. Takže: tělo by se mělo umývat denně a je dobré k tomu používat vhodné přípravky, které svědčí pokožce. Obecně nejideálnější jsou přípravky s hydratační složkou. Vlasům svědčí očista dvakrát až třikrát týdně. I na ně je dobré jednou týdně použít masky, aby se vyživily.

Peeling

Nejen obličej potřebuje masky a peeling. Úplně stejně je na tom i tělo. Důležitým bodem číslo jedna je odstranění odumřelých částeček kůže. Po takovém lehkém 'obroušení' bude kůže hned zářivější a jemnější. (Pozor by si na takovou proceduru měli dávat samozřejmě ekzematici a lidé s hypercitlivou kůží). Ideální jsou takové peelingy, které kůži hned vyživí, zpevní a dokážou zredukovat projevy celulitidy. 

Oholit a ošmirglovat

Depilace nohou, rukou, třísel apod., by nás měla pravidelně provázet celý rok. Od jara buďte ještě pečlivější. To samé se týká chodidel. Mít hezký obličej, upravené vlasy, voňavé tělo a bílé popraskané paty, to je neomluvitelné faux-pas. Takže je dobré dbát i na tuto část těla. Když vypustíme vanu a opláchneme tělo začneme se utírat. Pozor na drobný detail: tělo a vlasy ručníkem netřeme nahoru a dolů, ale jen otřeme a z vlasů vodu vymačkáme.


Mazat, mazat, mazat

Pak už jen zbývá pořádně promastit tělo másly, lotiony, krémy, oleji, aby se co nejvíc vyživilo. Dobré je proceduru propojit s masáží lýtek, holení a chodidel. Tím se nohy prokrví a zároveň uvolní. Zapomenout by se nemělo také na ruce, které nám denně milionkrát slouží. Jestli už je večer, ideální je nanést na ruce například vrstvu bambuckého másla a dát na ně bavlněné rukavice, se kterými se pak vydáme přímo do postele.

Pokud se vám podaří už nic neřešit a jen zavřít oči, máte vyhráno. Jak že to říkají všechny ty modelky a krásky ze žurnálu? “Můj tip na krásu? Jím úplně všechno, pohyb nesnáším, plastiky jen přes mou mrtvolu, mažu se vepřovým sádlem, mám rádost ze života a jediné, co si opravdu dopřávám je dlouhý a vydatný spánek.”

Tip redakce: Ideální společník pro relaxační poslech je rádio ABC Lounge Music Radio. Více na abc-lounge.com.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama