reklama

Máte za sebou dlouhou noc? 5 tipů pro restart pleti po náročném večírku

Večírková a plesová sezona je v plném proudu, což znamená pro pleť obvykle větší zátěž. Jak druhý den restartovat pleť, aby na ní stopy únavy nebyly znát?

Foto: iStock

Na večírek, ples nebo  jinou společenskou příležitost se snažíme vypadat co nejlíp a také si akci naplno užít. Neobejdeme se bez make-upu, často si dáme nějaký ten drink a zpravidla jdeme spát pozdě.      

Výsledkem jsou otoky, kruhy pod očima, červené skvrny a další nedokonalosti, kterých bychom se chtěly zbavit ideálně mávnutím kouzelného proutku. To samozřejmě nejde, ale naštěstí se dají tyhle nedostatky dobře zamaskovat. Nejlepší je jim ale samozřejmě předcházet nebo je alespoň zmírnit.

Do postele bez líčidel

Vrátíte se domů pozdě v noci a to poslední, na co máte náladu, je odlíčit se. Jít spát s make-upem ostatně patří k nejčastějším prohřeškům, kterých se my ženy na své pleti dopouštíme. "Kvůli make-upu nedostane pleť během noci dostatečný prostor pro regeneraci, nebude volně dýchat. Druhý den se vám proto pomstí mdlou barvou a může se na ní vytvořit akné, případně i různé vyrážky," varuje MUDr. Iva Obstová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic. Pokud vás ani tato hrozba nepřesvědčí a energii na noční martyrium v koupelně zkrátka nemáte, zkuste si připravit k posteli alespoň navlhčené odličovací ubrousky. Sice jimi pleť nevyčistíte dokonale, ale v podobně nouzových situacích jako když je najdete!

Dejte pleti napít

Pokud nejste vysloveně abstinent, na večírku jste asi nebyla jen o vodě. Naopak jste nejspíš vypila pár sklenic vína nebo si dopřála míchané nápoje. Alkohol ovšem pleť nadměrně vysušuje, a tak bude druhý den nad míru vysušená, místy až šupinatá a na pohled zašedlá. Chcete-li takovému obrázku předejít, vypijte před spaním alespoň jednu velkou sklenici neperlivé vody, minimálně tři deci. Zároveň se vyplatí překonat lenost a po odlíčení (nebo alespoň po nouzovém vyčištění pleti odličovacím ubrouskem) ještě aplikovat na pleť regenerační noční krém. Díky tomu budete ráno vypadat mnohem lépe, než jste vůbec doufala.

Oční krém = vaše spása

Pokud máte ještě trochu sil, zkuste před spaním použít i oční krém. Pokud ne, nejpozději ráno by měla přijít jeho chvíle. Nevyspání se na vaší pleti projeví, ale když použijete kvalitní oční krém s obsahem kofeinu, zeleným čajem, vitaminem E a kyselinou hyaluronovou, eliminujete škody v očním okolí tím nejlepším možným způsobem.

Kromě očního krému se vám osvědčí i tzv. roll-ony, chladivé kuličky s obdobnými látkami, jako obsahují zklidňující a omlazující oční krémy. Že jste si žádný z těchto kosmetických pomocníků nestihla před večírkem pořídit? Nezoufejte. Zachrání vás i nachlazené čajové lžičky, které si na chvíli přiložíte na víčka, anebo čajové sáčky přiložené na pár minut na oči i pod ně. Oční okolí se tím trochu restartuje, otoky na víčkách splasknou.

Únavu zakryjte líčidly

Dekorativní pero nebo tekutý korektor - jeden z těchto produktů by se měl rozhodně stát "must have" kouskem ve vaší kosmetické výbavě, a to nejen po večírku. Po ránu tedy svou pleť nejdříve znovu vyčistěte (nezapomeňte ani na oblast krku a dekoltu) a poté na ni aplikujte hydratační krém. Následně použijte v oblasti kolem očí zmíněný oční krém nebo roll-on a po aplikaci krému a make-upu vklepejte pod oči i rozjasňovač. V žádném případě ale v této oblasti nepoužívejte tuhý korektor. Citlivou a křehkou pleť v oblasti očí by stahoval dolů. Na kráse by vám tedy rozhodně nepřidal a pleť pod očima by navíc rychleji stárla. Co se týče odstínu rozjasňovače, volte o stupeň světlejší, než je tón vašeho make-upu. Díky tomu oblast očí ještě více projasníte.

Oční stíny rozzáří váš pohled

Jestli máte oční víčka po večírku pořádně oteklá, skvělou službu vám prokážou i oční stíny. Volte zlatavé tóny, které z očí vyženou únavu. Stejně dobře zapůsobí i matné béžové nebo bílé stíny, které si slabým štětečkem vklepejte k k vnitřnímu koutku oka. Pak už jen oči orámujte černou nebo hnědou řasenkou.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama