reklama
 

Desatero proti předčasnému stárnutí pokožky!

Chcete vypadat mladě? Máme pro vás deset tipů proti stárnutí a vráskám

Foto: Profimedia.cz

Suchá pokožka, vrásky, předčasné stárnutí? Poznáváte se? Máme pro vás deset omlazovacích rad a tipů. Zbavte se vrásek, našedlé pokožky a buďte krásná. Stačí jen trochu chtít.

Některé ženy vypadají mladě i ve čtyřiceti. Víme proč! Za stárnutí a vrásky může špatný způsob života a zlozvyky. Napravíme to! Začněte s prevencí proti stárnutí a budete se cítit zdravější a mladší.

Chronické dietářky pozor!

Být hezky hubená neznamená být vychrtlá. Diety vedou k jo-jo efektu a v důsledku změny tělesné hmotnosti pokožka ztrácí pružnost a vypadáte staře. Udržujte si zdravou váhu správným cvičením a ideální stravou. Bojujte proti vráskám s lososem, ořechy, citrusovými plody a grepem. 

Zahoďte brčko

Pití brčkem je možná zábavné, ale dejte si pozor. Je ideální, když si nápojem nechceme obarvit zuby, ale špulení rtů zvýrazňuje linky kolem úst, které se časem změní na vrásky. Zastavte jedno ze znamení předčasného stárnutí.

Anti-aging kosmetika? Ano či ne?

Speciální kosmetika je dobrým řešením, obsahuje retinoly, peptidy a antioxidanty proti stárnutí. Kosmetika má dostatečnou koncentraci látek pro omlazení pleti, ale při čištění je v kontaktu s pokožkou velmi krátkou dobu na to, aby vykonala vše potřebné. Záleží na nás, zda chceme utrácet peníze za něco, co nebude mít efekt.

Nedotýkejte se očí!

Pokožka kolem očí je velmi jemná. Její neustálé tření a tahání způsobuje tmavnutí kůže. Pigmentové skvrny dodávají pár let navíc. Pokud nás oči pálí a svědí, je nutné navštívit alergologa.

Chcete zničit vrásky?

Nejen vrásky přidávají léta navíc. Našedlá a unavená pleť také nevypadá zrovna mladistvě. Péče o pleť vyžaduje pravidelnost. Pleť se musí čistit a provádět peeling dvakrát týdně. Pigmentové skvrny je třeba zesvětlovat včas.

Stres a napětí

Pokud špatně spíte, hromadí se v těle stresové hormony. Kortizol, hlavní hormon brání tvorbě kolagenu a vede k povolení kůže, tvorbě vrásek a k zánětlivým onemocněním. Začněte relaxovat, vyzkoušejte jógu nebo navštivte psychologa.

Dobrý make-up

Mnoho make-upů chrání před UVB zářením, ale je třeba ještě blokovat UVA paprsky, které tvoří vrásky a rozšířené póry. Nejprve na tvář naneste pleťový krém s ochranou proti UVA a UVB záření a po vstřebání aplikujte kvalitní make-up.

Sluneční brýle v zimě i v létě

Mžourání očí podporuje tvorbu vrásek. Pobyt na slunci způsobuje ubývání kolagenu z tenké pokožky kolem očí a následuje nechtěná pigmentace. Používejte kvalitní brýle s ochranou proti UV záření.

Ruce a krk potřebují také péči

Mnoho žen trpí na vysušený nehezký krk, což zapříčiní to, že jim hádáme o několik let víc. Stačí používat krém proti stárnutí pleti nejen na obličej, ale také na krk a hřbet ruky.

Mýt se mýdlem?

Jak známo, mýdlo pleť značně vysušuje a na obličeji se pak častěji objevují ekzémy a vyrážky. Pleť musíme mýt gelem bez mýdla a pak vyčistit hydratačním přípravkem. Pravidelně pijte čistou vodu, to pleti dodává dostatek hydratace i zevnitř.

 

 

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama