reklama

Mastí se vám vlasy? Špatně si je fénujete

Zkoušíte ty správné šampony, kondicionéry, masky, dokonce jste se naučili používat i ty, které neobsahují parabeny a silikony, takže jste najeli na šetřící režim vůči svému tělu, a stejně se vám vlasy mastí, jako byste je pokapali olivovým olejem?

Foto: iStock

Samozřejmě nejen vlasová péče určuje kondici vašich vlasů. Dalšími faktory, které se významně podílí na jejich kvalitě, jsou stres, nemoc, hormonální výkyvy a životní styl, do něhož patří i pitný režim a strava.

V zájmu zdravých a silných vlasů je proto důležité zaměřit se na kvalitní a pestrou stravu o přiměřeném energetickém obsahu. A na co byste měli raději zapomínat, jsou cukry, ty organismu neprospívají v žádném ohledu. Pokud jste už vyzkoušeli všechno a máte pocit, že nic na světě nezmění vaše stále se mastící vlasy, vyzkoušejte naše tři tipy:

1) Převařená voda

Na kvalitu vlasů může mít vliv i voda, která vám teče z kohoutků. Také je důležité nepouštět do vlasů vodu příliš horkou nebo studenou, spíš tak akorát vlažno-teplou. V okamžiku, kdy smyjete všechny vlasové přípravky, si vezměte vychlazenou převařenou vodu a polejte jí vlasy. Možná vás překvapí, jak budou vlasy po závěrečném stylingu vzdušné, měkké a lesklé, ovšem ne mastné. A o to nám jde. 

2) Peelingy

S peelingy na všechny části těla se poslední rok roztrhl pytel. Boom zažívají i peeelingy na vlasy. Že nevíte, jak je použít a k čemu vlastně jsou? Exfoliace vlasů a vlasové pokožky má stejné účinky jako každý jiný exfoliant. Má za úkol odstranit vrchní vrstvu kožních buněk z kůže. Po ošetření exfoliací je vlasová pokožka hladší a bez jakýchkoliv nečistot. Vlasový peeling zároveň vyrovnává vlhkost na pokožce hlavy. Exfoliuje, aby pomohl eliminovat zarůstání vlasů způsobené ucpanou vlasovou kutikulou a suchou pokožkou hlavy. Eliminuje a kontroluje stav vlasové pokožky postižené množstvím nečistot ze stylingových přípravků. Stačí, když ho před samotným šamponováním jemně vmasírujete do vlasové pokožky a smyjete.


3) Správné fénování

O fénování toho už bylo napsáno víc než dost. Někteří odborníci radí nechat vlasy volně proschnout a nesušit, protože jim prý suchý teplý vzduch škodí. Jiní kadeřníci naopak radí krůček po krůčku a pečlivě vlasy postupně vyfénovat, protože jedině tak budete mít nadýchaný účes, který vám vydrží několik dní, a zároveň se vám právě fénováním nezapaří vlasy u hlavy, čímž pak dochází k rychlejšímu maštění.

"Vlasy je třeba po umytí vymačkat, ručníkem je netřít, protože třením je lámeme a vysušujeme. Pak do nich dát stylingový přípravek (olejíček není výhra, je na vyhlazení, ne na vyživení), výživový krém. Kdo má rád objem, dá si objemová tužidla (nejsou úplně dobrá pro jemné vlasy) nebo spreje. Vlasy sušíme v předklonu a do polosucha. Mokré vlasy nekartáčujeme. Pamatujte si, že kartáč a fén najednou, to je zase příliš mnoho tepla a mechanických pohybů. Proto začněte používat kartáč, až když jsou vlasy téměř suché," doporučuje kadeřnice Lea Trabaková.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama