reklama

Chlupy na mužské hrudi. Snímek Macrona s vykukujícím porostem připomněl trend

Vzhled zarostlého hrudníku zažil svůj největší boom v 60. a 70. letech, od té doby móda postupovala jiným směrem, dodnes se nosí populární hladká hruď. Série několika neformálních fotek francouzského prezidenta Emmanuela Macrona to ale může změnit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia, Courtesy Everett Collection, United Artists Corporation

Fotografie francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ze zákulisí, která kolovala v době předvolební prezidentské kampaně, obletěla celý svět. Současný prezident na snímku sedí na pohovce s rozepnutou bílou košilí, ze které vykukuje chlupatá hruď. Od 90. let, kdy si módní svět navykl na hladce oholenou mužskou hruď, je takový pohled jako z hluboké minulosti. Je to znamení, že se vrátil vzhled mužů 60. a 70. let?

Hladká mužská hruď jako vyžadovaná kultivace těla se "nosí" již několik desetiletí. Pyšně ji odhalují už několik let například fotbalisté jako David Beckham, Cristiano Ronaldo či herec Daniel Craig. Podle nedávných fotografií francouzského prezidenta se ale mužské ochlupení nejspíš opět vrací do módy. Jak se zdá, tato generace mužů znovu bojuje o svou iniciativu.

Podívejte se do galerie, jak šel čas s mužským ochlupením na hrudi.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama