reklama

Vždy krásná a upravená. Okopírujte životní styl Francouzek

S citem pro módu a líčení se franouzské ženy a dívky už rodí a předávají si ho z generace na generaci. A i když je to u nás stále lepší a lepší, pořád ještě potřebujeme francouzskou inspiraci jako sůl...

Francouzká kráska Marion Cottilard.
Francouzká kráska Marion Cottilard. | Foto: Profimedia

Hlavním rozdílem mezi Francouzkou a Češkou je ve vědomí sebe sama. Česká žena ještě pořád myslí v prvé řadě na druhé a pak až na sebe, kdežto Francouzky to mají přesně naopak.

Pro ně totiž není nic a nikdo důležitější než ony samy. A od toho se všechno odvíjí: Najdou si na sebe tolik času, kolik chtějí, nespěchají a umí si užívat života.

Co se jejich stylu týče, i tady je pořád poměrně propastný rozdíl mezi Českou republikou a Francií. Ve Francii ženy odjakživa vědí, že méně znamená více. U nás jakoby většina žen měla pocit, že v jednom okamžiku musí předvést všechny své pseudotriumfy: výrazný make-up, barevné nehty a trendy oblečení, protože jedině tak zaujmou. Ano, zaujmou, otázkou ale je, koho a jakým způsobem.

Tvář, vlasy a vůně

Francouzkám stačí BB nebo CC krém, řasenka, upravené obočí (ne vytrhané nebo vytetované!), přirozené zdravíčko a matná rtěnka, ideálně rudá. Vše musí působit nenásilně, nenápadně a ledabyle. Jakoby se takhle už narodily a před zrcadlem nestrávily ani minutu. Ale samozřejmě za tou vší nedbalostí a nenuceností je kromě umu, citu i nějaká ta práce. Hodně dbají na to, aby jejich kadeře byly krásné, čisté, voňavé a zdravé, takže je myjí a upravují denně. V hojné míře používají oleje, jak do koupele, tak na obličej, ale i do vlasů. Typická francouzská žena je znalkyní parfémů. Když už z nějakého důvodu nemohou mít nějakou tu osobitou 'niche' vůni, najde se u nich po kabelkách alespoň Chanel N°5 nebo J´adore od Diora.

Kosmetika

Krásná pleť je alfou a omegou. V žádné jiné zemi nenajdete tolik kosmetických salónů jako ve Francii. Francouzky velmi dbají nejen na pravidelné domácí ošetření - odlíčení, hydratace, správné použití krémů, olejíčků a sér, ale také na návštěvu u profesionálních kosmetiček. Minimálně jednou za měsíc ji navštíví, i kdyby na chleba nebylo, protože ví, že pravidelná a správná péče, je tou nejlepší investicí do budoucna. 

Outfity a doplňky

Styl Francouzek je rafinovaný, minimalistický, hravý a velmi ženský. Nejdůležitější je být sexy, ale přitom stále decentní. Taková krátká sukně a k ní oversized svetr nebo skinny džíny a volná šifónová halenka zaručeně přitáhnou pohledy mužů. I správně zvolený šátek kolem krku nebo uvázaný na kabelce dokáže své. Ve francouzských uších se většinou nehoupají kruhy z 'osmdesátek', ale spíše je zdobí nějaké ty diamantové pecičky darované z vášně některým z osudových mužů. Francouzky ví, kdy si nazout jehly, kdy balerínky a už i ony podlehly britskému stylu 'tenisky ke všemu'.

Další velkou nezbytností po rudé rtěnce, návštěvě kosmetičky a správné vůni, je pořízení si krásného spodního prádla a samodržících punčoch. Takže kdyby se Bridget Jones natáčela ve Francii, nikdy by ve scénáři neexistovalo tohle Bridgetino dilema: „Kdybychom náhodou skončili in flagranti, tyhle malinké kalhotky budou vypadat líp. Když si ale vezmu stahovačky, budu mít větší šanci, že tahle situace vůbec nastane.“ Francouzky nepochybují. Hlavně ne o sobě.

Jídlo a pohyb

Francouzky milují jídlo, jí často i večer, ale hlídají si, co sní, a rozhodně jim cukry nelezou i ušima. Všimli jste si někdy, jaké mají Francouzi miniaturní zákusky? Dezert pro ně není jen věneček a sachr, ale také kvalitní franouzský zrající sýr. Francouzky obecně neběhají jako o život, spíš praktikují jógu nebo si zajdou na dlouhou procházku a po ní na masáž. Však proč se týrat výkony. A pozor, francouzské holky od puberty používají tělovou kosmetiku, která jim nejen zjemní a vyživí kůži, ale také zpevní problematické partie.

Tip redakce: The Brow Bar

The Brow baru vám poskytne tu nejlepší dostupnou péči o vaše obočí odborně vyškolený personál. V příjemném, stylovém prostředí si můžete dát schůzku na kávu, sklenku šampaňského nebo prosecca se svojí kamarádkou a zároveň si dopřát úpravu obočí podle nejnovějších trendů. Správně upravené obočí dá výraz celé vaší tváři. Více na: www.thebrowbar.cz.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama