reklama

Chcete jíst všechno, necvičit a netloustnout? Jde to!

Určitě je také znáte - ženy, které jedí čokoládu, zmrzlinu i hamburgery, cvičení příliš nedají, a přesto váží už od střední školy pořád stejně. Závidíte jim? Nemusíte, stačí okoukat některé jejich zvyky a triky.

Foto: Profimedia.cz

Určitě je také znáte - ženy, které jedí čokoládu, zmrzlinu i hamburgery, cvičení příliš nedají, a přesto váží už od střední školy pořád stejně. Závidíte jim? Nemusíte, stačí okoukat některé jejich zvyky a triky.

Existují ženy, které se v jídle nemusí příliš omezovat a když mají na něco chuť, prostě si to vezmou. Nemusejí navíc nijak extrémně sportovat, a přesto netloustnou. Každá z vás určitě nějakou takovou zná, že? Samozřejmě na to má velký vliv rychlost metabolismu, věk i genetika, ale přesto některé návyky těchto žen mohou pomoci i ostatním, "obyčejným smrtelnicím".

Samozřejmě netvrdíme, že jde o zaručený návod na hubnutí. Pokud potřebujete zhubnout, zřejmě si na nějaký čas budete muset pizzu a hranolky odpustit, ale až se dostanete na svou požadovanou váhu, určitě si ji při dodržování těchto rad udržíte. 

1) Jezte

V první řadě si uvědomte, že na tom, že tyto ženy jí často, není nic špatného - naopak. Přivlastněte si jejich pravidlo, že čím dříve začnete jíst tím lépe. Brzkou a výživnou snídaní totiž svůj metabolismus skvěle nastartujete, takže bude celý den rychleji spalovat. Kromě toho získáte spoustu energie a budete mnohem akčnější než bez snídaně. O malých, pravidelných porcích se asi už nemusíme zmiňovat.

2) Jezte všechno

Všimněte si, že štíhlé ženy si sice pravidelně dávají pizzu, nebo jedí ve fast foodu, ale vídáte je tam snad denně? Nikoli. Jedí totiž všechno. Od zeleniny a ovoce, přes polévky až po tyhle "nezdravosti". A v tom je ten fígl. Vaše strava musí být pestrá, a jednou za čas byste i svůj zdravý životní styl měla obohatit nějakou kalorickou bombou. Tělo si zkrátka nesmí zvyknout jen na saláty, ani jen na hamburgery - překvapujte ho. Jen tak bude fungovat správně a spalovat.

3) Nepřejídejte se

Poslouchejte svoje tělo a dávejte mu jen to, co chce. Pokud má chuť na hranolky, dejte mu je, ale jen v přiměřené porci. Když jich sníte plný talíř, tělo vás potrestá bolestí žaludku a samozřejmě přibíráním na váze. Jezte tedy všechno, ale s mírou. Zažeňte hlad, zažeňte chuť, ale nikdy byste při tom neměla mít pocit přeplněnosti. 

Naučte se jíst pomalu, abyste stihla během jídla zaregistrovat, že máte dost. Zapomeňte na to pravidlo ze základní školy, kde vás učitelky nutily sníst každou porci do posledního drobečku. Kromě toho každé nezdravé jídlo doplňujte něčím zdravým. Ke zmíněným hranolkám si tedy nedávejte burger nebo třeba smažený sýr, ale zeleninový salát. 

4) Buďte akční

Jakmile se naučíte jíst menší porce, poznáte, že když není břicho plné jídla, ale jen příjemně nasycené, má mnohem víc síly a energie na nejrůznější aktivity. Ženy, které si po obědě dávají čokoládovou tyčinku a kromě vody a čajů klidně pijí i coca colu, totiž pořád něco dělají. 

Nemusí trávit hodiny denně v posilovně, ale zkrátka ani chvíli neposedí. Pokud nepracují, jezdí na výlety, jsou zvyklé chodit pěšky, pořád něco podnikají, nejsou líné a jen tak ležet na gauči je zřejmě moc nebaví. A když už přece jen koukají na televizi, určitě u toho dělají ještě nějakou další činnost - ať už je to úklid, žehlení, hraní s dětmi či rotoped. 

5) Neřešte to

Velmi důležitý klíč k tomu, abyste nepřibrala dvě kila poté, co sníte jediné jablko, je ve vaší hlavě. Pokud se budete svojí váhou trápit, počítat každou kalorii a vážit se dvakrát denně, nikdy nezhubnete, protože vám to vaše narušená psychika jednoduše nedovolí. Samozřejmě to neznamená, že pokud si to v hlavě srovnáte, rázem zhubnete deset kilo, ale rozhodně přestanete dál přibírat. Vaše váha se minimálně zastaví.

Energii a čas, kterou obvykle věnujete přemýšlením nad jídlem a hubnutím, prostě dejte do něčeho užitečnějšího. Nejlépe samozřejmě do sportu, ale klidně si jen najděte nějakého koníčka a začněte třeba navštěvovat kurzy kreslení. Váš život se zase o něco víc zaplní a možná už nezbyde tolik času chodit do cukrárny pro dortíky a sladká cappuccina.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Malá prsa, velký zadek, krátké nohy: Naučte se oblékat

Co jíst, jak se chovat, abyste přežili podzim ve zdraví

5 rad, jak se ubránit vysokému cholesterolu


Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama