reklama

Česká miss Langmannová: Soutěže krásy jsou jen přežitek, nemají už co nabídnout

Renata Langmannová, česká miss z roku 2006, se svým manželem Ondřejem Novotným v květnu na sociálních sítích prozradili, že spolu čekají prvního společného potomka. Těhotenství se díky karanténě dařilo tajit. Co by chtěla ještě ve svém životě stihnout a jak se dívá na současné soutěže krásy?

Foto: archiv Renaty Langmannové

Jak prožíváte své první těhotenství?

Vlastně docela v pohodě. Nenechala jsem se jím, a ani jsem nemusela, nějak moc omezit, takže pořád pracuju, cvičím, dokonce jsem stihla i dovolenou v zahraničí. Je to hezké období, užívám si to.

Co byste chtěla stihnout do pětatřiceti let?

Vlastně kromě dětí jsem stihla asi všechno, co jsem chtěla… Měla jsem doposud poměrně produktivní roky plné cestování, studia, budování kariéry a firmy, zábavy, takže nic nereklamuju. Teď jsem připravená na rodinu a určitě nebudu mít pocit, že o něco přicházím.

Prozradila byste, jaké oblečení si během těhotenství oblékáte nejraději?

Jelikož jsem to docela vychytala a nejvíce "těhotné" měsíce připadly na léto, tak si užívám volné letní šaty, které jsou letos navíc trendy. Vlastně je ráda nosím i mimo těhotenství, takže některé kousky jsem jen vytáhla ze skříně a některé samozřejmě dokoupila. Zrovna nedávno jsem vyrazila s kamarádkou Zuzkou na "holčičí shopping" do Westfieldu Chodov a nevynechala jsem svůj oblíbený obchod Replay, kde dnes nakupuji nejen pro sebe, ale i pro miminko.

Jaké parfémy jste milovala před otěhotněním a jaké preferujete teď?

Před těhotenstvím jsem preferovala výraznější dřevité vůně, což s těhotenstvím na nějaký čas skončilo. Teď mám nejraději lehké čisté vůně, které na sobě během dne vlastně necítím. Obecně ale zůstávám věrná vůním od Armaniho, jednou z mých dlouho oblíbených je například Thé Yulong.

Jak prožíváte letošní léto?

Letošní léto utíká snad ještě rychleji než dříve. Máme poměrně dost práce v mé komunikační agentuře CoolSisterz, vymýšlíme, připravujeme a realizujeme nové projekty a do toho se snažím nachystat na nadcházející životní etapu - vybírám věci pro miminko, zařizuju pokojíček. Ve volných chvílích se snažím i odpočívat. Zvládla jsem i dvě kratší dovolené - jednu s kamarádkou a druhou s manželem.

View this post on Instagram

🐳 #holiday2020

A post shared by Renata N. Langmannova (@renata_langmannova) on

Přemýšlela jste už nad tím, jak budete shazovat poporodní kila?

Jelikož jsem sportovní člověk, doufám, že opět najedu do svých starých kolejí a prostě se budu hýbat - běhat a posilovat. Určitě bych byla ráda, kdybych větší část nechala na porodním sále, ale na to člověk nemůže spoléhat.

Co si dnes myslíte o českých soutěžích krásy?

Myslím, že je to momentálně již přežitý koncept, který nedokáže oslovit dostatečné publikum. Navíc teď existuje tolik organizací, které se jmenují podobně, a nikdo se v tom už nevyzná. Dříve byla jedna Miss, celá republika se v sobotu večer sešla u televize a vzešla vítězka, která dostala patřičnou odměnu a vstupenku do "velkého světa". Současné soutěže už nemají co holkám nabídnout, tím pádem je to začarovaný kruh.

Kdy se nejvíc strachujete o svého manžela?

Můj muž je člověk mnoha koníčků a zájmů, bohužel i těch adrenalinových. Největší strach mám, když se řítí ze svahu, po vodě, po cestě nebo ve vzduchu…

Před časem jste se stala ambasadorkou Teribear Nadace Terezy Maxové, což je projekt, který podporuje děti z dětských domovů. Jak ve vás tato role rezonuje v době příprav na mateřství?

Ambasadorství Teribear je pro mě srdeční záležitost. Něco, co mi do života přineslo mnoho pozitivního. Jednak spoustu skvělých lidí a taky dobrý pocit, že můžete být užiteční v krásném projektu, který dává smysl.

Už víte, jak budete rodit?

Pokud nebudou žádné komplikace, tak klasicky v porodnici v Podolí.

Přineslo vám těhotenství změny nebo pocity, které jste nečekala?

Spíš jsem se jen trošku vnitřně vyklidnila, přehodnotila priority a jsem daleko chápavější a méně dravá.

Dotýká se změna vašeho těla i pracovních nabídek?

Jelikož modeling není už několik let můj hlavní zdroj příjmu, tak ani moc ne. Spíše přibyly spolupráce s dětskými značkami.

Máte nějaký speciální kosmetický rituál nebo péči o sebe v době těhotenství?

Pravidelně si dopřávám těhotenské masáže, ale spíše ze zdravotního hlediska. Nechci si úplně odrovnat záda. Co se týká kosmetiky, tak se hodně mažu, abych nikde neměla strie. Jinak nic speciálního. Pleť a vlasy mám naopak v daleko lepší formě než kdykoliv předtím - v tom je těhotenství fakt dobré.

Na co se nejvíce těšíte po porodu?

Nejvíc na to naše miminko a taky na to, že si zase budu připadat lehká. 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama