reklama

S dokonalou blondýnou panenkou Barbie je konec. K mání je set, který buduje toleranci

Barbie je nepostradatelnou součástí mnoha domácností a pokojíků malých holčiček. Posuňte tak význam líbivé panenky trochu dál a kupte takovou, která bude inspirací pro budoucí povolání a budování mezilidské tolerance.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Barbie

Budoucnost dětí můžete ovlivnit různými způsoby, například volbou hraček, se kterými si hrají. Proto pokud chcete, aby z vaší dcery vyrostla dívka, která bude aspirovat třeba na prezidentku, možná jí kupte panenku Barbie. Společnost Mattel tento rok přichází s prezidentským setem, v jehož čele stojí dokonce i panenka s černou pletí. 

V současné době Mattel nabízí jednotlivé druhy panenky Barbie už s pěti různými typy postavy, 22 odstíny kůže, 13 barvami očí, 94 barvami vlasů a 76 účesy. A už nějakou dobu ukazuje, že panenka Barbie nemusí být jen dokonalá blondýnka s pejskem, ale třeba soudkyně, kosmonautka, pilotka všech různých etnik a navíc může mít také například kožní nemoc vitiligo nebo být na vozíku. 

Firma podporuje dívky, aby byly lídryněmi

Tento rok Mattel uvádí prezidentský set čtyř panenek, kdy má každá svou roli a úkol. Kromě černé prezidentky v růžovém kabátku s mikrofonem tak obsahuje voličku, fundraiserku a vedoucí kampaně. 

"Je to určitý způsob, jak ženy exponovat do veřejných funkcí a mladé dívky povzbudit, aby se nebály mít svůj hlas a byly lídryněmi ve třídě, komunitě nebo třeba v rámci celé země," vysvětluje viceprezidentka společnosti Mattel Lisa McKnightová.

V Americe se do vedoucích politických funkcí dostane méně než třetina žen (a žen tmavé pleti je ještě méně). Spolu s nimi tak podle McKnightové chce společnost dát "dívkám nástroj, díky kterému si budou moci představit své budoucí role a také si na ně zahrát".

Vize budoucích prezidentek

Součástí setu jsou pak další vzdělávací a podpůrné "hračky" jako hlasovací lístky nebo psací souprava, aby si mohly malé slečny napsat své vlastní kandidátské a prezidentské proslovy. 

K uvedení kolekce se dal Mattel dohromady s neziskovou organizací She Should Run, která poskytuje poradenství a podporu ženám, které o prezidentský úřad usilují. "Když mladé dívky tímto nápadem teď nadchneme, dáme jim sebevědomí do budoucna, aby o úřad usilovaly," říká Erin Loos Cutrarová, zakladatelka a CEO organizace. 

Set se jmenuje Barbie's Career of the Year for 2020 a je to od roku 1992 již posedmé, co Barbie usiluje o prezidentský úřad. Celý set stojí necelých 40 dolarů (v přepočtu přibližně tisíc korun) a můžete jej koupit on-line například na Amazonu.

Podívejte se do naší galerie na další výjimečné panenky Barbie.

Mohlo by vás zajímat: Muži ve stínu mocných dam

Muži ve stínu mocných dam. Často přebírají mateřskou nebo jsou významní vědci | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama