reklama

Slováčková: Mám celulitidu a špeky na břiše, ale tohle tělo mi zachránilo život

V listopadu 2019 se Anna Slováčková dozvěděla, že má rakovinu prsu. O více než rok později na Instagramu otevřeně mluví o vztahu ke svému tělu i k sobě samé.

Foto: Profimedia.cz

Pětadvacetiletá herečka a zpěvačka Anna Slováčková se v listopadu 2019 dozvěděla, že má rakovinu prsu. O více než rok později se pomalu vrací do zajetých kolejí a na svém Instagramu otevřeně mluví o vztahu ke svému tělu. To se zároveň nebála na svém účtu zveřejnit takové, jaké teď doopravdy je. 

"Já a moje tělo spolu svádíme nekonečně dlouhé souboje. Od nenávisti k sobě samé po první lekce zdravé sebelásky, kterou jsem si začala ordinovat ale až rok zpět. Ale když někdo odjakživa řeší to, kolik máte kilo, jak vypadáte, jak se oblékáte… asi prakticky není možnost, aby to v člověku po dobu dospívání i zbytku života nerezonovalo," píše na Instagramu v dlouhém příspěvku Slováčková. 

Zpěvačka a herečka, která se objevila například v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, píše o tom, že i když jí předsevzetí přišla v minulých letech zbytečná (protože je nikdy nedodržela), rozhodla si tento rok pár cílů dát. "Třeba že chci znovu aktivně číst knížky, jezdit po výletech, být pracovně ještě víc aktivní, vytvořit si krásné vzpomínky a okamžiky a v neposlední řadě - dostat se zpátky do formy."

V souvislosti s posledním předsevzetím Slováčková otevřeně mluví o vztahu ke svému tělu, o tom, že zažila drastické diety i cvičení a že už dál nechce toužit po konfekční velikosti XS nebo S. "Takhle teď vypadám, tohle jsem já. Tohle je tělo, které je o několik kilo těžší než před celou nemocí. Tohle je tělo, které má celulitidu, špeky na břiše a tři brady. Ale víte co? Tohle tělo mi zachránilo život. A jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch. Sport jsem odjakživa milovala a ta kondice se za rok nemoci vypařila. Nenapsala jsem si tedy, že chci vážit vysněných 62 kg. Chci začít znovu aktivně sportovat, mít radost z každého nového pohybu, chci ho zaplavit láskou v podobě zdravého jídla a hlavně o svém těle smýšlet pozitivně."

Stejně jako během celé své nemoci i v tomto příspěvku se snaží být Slováčková pozitivní a ukázat ostatním, že jsou podle jejích slov krásné, jedinečné a úžasné bytosti. "Buďte sami sebou. Starejte se o sebe a vaše tělo vám to bude s láskou vracet," uzavírá ve svém příspěvku. 

Mohlo by vás zajímat: Mluvit o tom veřejně je terapie, s kamarády jedeme černý humor, říká Slováčková

Měla jsem strach ne z nemoci, ale z léčby, z toho jak to vezme okolí, ne o sebe. Mluvit o tom veřejně je terapie, s kamarády jedeme černý humor. | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama