reklama
 

Ani světlý, ani tmavý: Najděte konečně správný make-up

Najít správný make-up není žádná legrace. Existuje spousta žen, které ho raději vůbec nenosí, protože mají pocit, že je jejich kůže kvůli němu moc světlá, tmavá, oranžová, příliš suchá nebo naopak mastná. Dejte ale make-upu ještě jednu šanci - už proto, že se s tím správným budete cítit krásnější a sebevědomější.

Foto: Žena

Najít správný make-up není žádná legrace. Existuje spousta žen, které ho raději vůbec nenosí, protože mají pocit, že je jejich kůže kvůli němu moc světlá, tmavá, oranžová, příliš suchá nebo naopak mastná. Dejte ale make-upu ještě jednu šanci - už proto, že se s tím správným budete cítit krásnější a sebevědomější.

Existuje pár základních kroků, které vás spolehlivě dovedou až k make-upu, který vaší pleti i vašim požadavkům bude stoprocentně vyhovovat:

1) Jaká je vaše pleť?

Při výběru make-upu není důležitá jen jeho barva, ale také textura a samozřejmě typ vaší pleti. Stejně jako krémy se totiž i make-upy vyrábí buď hydratační, které se hodí pro suchou pleť, nebo naopak zmatňující pro smíšenou a mastnou pokožku. Máte-li citlivou pokožku, vyrazte pro make-up do lékárny - jedině takový make-up totiž vaši pleť nepodráždí, ale naopak ji ochrání před škodlivými vnější vlivy.

2) Tekutý, sypký nebo kompaktní?

Rozhodně se neomezujte jen na tekuté make-upy, kterých se vyrábí nejvíc. Obzvlášť pokud máte mastící se pleť, může vám tekutý make-up spíš uškodit. Často se s ním pleť mastí ještě více, ucpává póry… Mějte proto na paměti, že existují také sypké make-upy, které zároveň i nahradí pudr.

Uvítáte je i v případě, že jste dosud na používání make-upu nebyla zvyklá. Další variantou je pak takzvaný "kompakt", což je tuhý make-up, který se vám bude nejlépe nanášet houbičkou. Jeho výhodou je, že není tak mastný jako tekutý, a zároveň kryje více než sypký.

3) Jaká barva je ta pravá?

Oba předchozí kroky asi absolvujete a vyřešíte celkem snadno, ale teď přichází to nejtěžší, a sice správný odstín. Nikdy ho nezkoušejte na hřbet ruky, ale přímo na tvář nebo na krk. Abyste měla srovnání, rovnou na sebe aplikujte dva nebo tři sousední odstíny. Správný výsledek ale zjistíte jen na denním světle, nikoli ve světlech ochodu.

Abyste nemusela s každou "šmouhou" běhat ven před prodejnu, požádejte prodavačku o vzorečky a vše si v klidu vyzkoušejte a vyhodnoťte doma. Nikdy se nesnažte pomocí make-upu dosáhnout opáleného vzhledu, vypadalo by to nepřirozeně. Kupujte tedy vždy odstín odpovídající momentální barvě vaší pleti. Chcete-li přece jen vypadat maličko tmavší, použijte hnědou tvářenku.

4) Nebojte se míchat

Jste v létě tmavší a v zimě světlejší, a proto nevíte, jakou barvu si vybrat? Pořiďte si dva odstíny, které budete volit podle ročního období, případně míchat mezi sebou podle momentálního odstínu. Míchat samozřejmě můžete i v případě, že se vám prostě nedaří najít tu pravou barvu, nebo se nemůžete rozhodnout, který odstín vám sluší lépe.

Nebojte se míchat také make-up s krémem. Zmatňující denní krém zabrání tekutému make-upu, aby se kvůli němu vaše pleť leskla. Pokud naopak jste naopak našli skvělý odstín, který vás ale trochu vysušuje, zmixujte ho s hutnějším hydratačním krémem. Make-up smíchaný s krémem navíc vypadá na obličeji přirozeněji, takže je to zase skvělý tip pro ty, kdo s krycí bází teprve začínají a musejí si zvykat…

5) Jak nanášet?

Žádná univerzální rada neexistuje, způsob, jak make-up nanášet, je čistě individuální. Záleží tedy na vás, zda jsou vám příjemnější prsty, štětec, nebo houbička. Vždy jej ale roztírejte od středu tváře směrem ven. Jemně jej vklepejte prsty a zvláštní pozornost věnujte místům kolem nosu a úst. Právě tady se make-up často stírá, proto musí být jeho aplikace dokonalá.

Čím make-up nejsnadněji nanesete? Zjistíte ZDE

Důležité je také to, abyste jej precizně rozetřela až těsně k vlasům a na krajích tváře. Abyste definitivně zabránila efektu nevzhledné masky, naneste make-up i na krk a na uši.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Moderní účesy: Do práce, na ples i na rande

Svět šílí po BB krémech: Dají se používat i v zimě?

Test: Poznáte běžné nemoci? Vyzkoušejte se!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama