reklama

8 triků, jak za pár minut vypadat štíhlejší a pevnější

Pár dobrých triků, díky kterým bude váš zadek vypadat hladší a pevnější už za pár minut, případně dnů.

Foto: Thinkstock

Zbavit se celulitidy je obtížné, dokonce i když správně jíte a pravidelně sportujete. Existuje sice spousta procedur, které stav kůže celkem rychle zlepší, ale jejich účinky nejsou věčné. Naštěstí je tu i pár dobrých triků, díky kterým bude váš zadek vypadat hladší a pevnější už za pár minut, případně dnů.

Všechny následující triky používají i slavné herečky ve filmech nebo na červeném koberci, kde jim fotografové neodpustí jedinou chybičku. Jak totiž dokazují jejich fotky z pláže a z civilu, i hollywoodské hvězdy jsou obyčejné ženy, kterým se celulitida a zemská přitažlivost nevyhýbá.

1) Peeling

V každém případě je třeba kůži pravidelně "obrušovat". Buď k tomu použijte klasický peeling se zrníčky, ale dobře poslouží i kartáč, lufa, nebo hrubší houba. S peelingem začínejte vždy u kontíků a postupujte směrem nahoru. Masáží lýtek totiž probudíte lymfatický systém, který je při zbavování se celulitidy klíčový. Pokud si zvyknete tenhle rituál provádět každé ráno i večer, uvidíte změnu už za pár dní.

2) Dřepy a schody

Říkáme to pořád dokola, ale to jen proto, že to skutečně funguje. Když zapomenete, že existuje výtah a eskalátor, a uděláte každý 50 dřepů, vaše pozadí se velmi rychle zpevní, a co je pevné, je i hladké. Zkuste to - nestojí to skoro žádný čas, a přesto funguje téměř zázračně.

3) Samooopalovací olej

Opálené tělo vypadá vždy štíhlejší a pevnější. Pomoct tomu můžete i samoopalovacími přípravky. Ideální jsou oleje, po kterých se bude kůže ještě navíc hezky lesknout, což je optický klam, který bude váš zadek milovat.

4) Masážní baňka

Ve FAnn parfumeriích najdete skvělou novinku - masážní baňka, která vypadá jako vysoký gumový klobouček. Stojí necelou pětistovku, ale vydá za několik profesionálních masáží či lymfodrenáž. Přitlačíte ho ke kůži, on se přisaje jako při baňkování, čímž rozbíjí ztvrdlou kůži, která vytváří právě ony nepříjemné hrbolky.

5) Sauna

Pocení v sauně vážně pomáhá i proti celulitidě, a to právě díky činnosti lymfatického systému. Skvělým způsobem, jak ho rozpumpovat, je správné ochlazování po sauně. Věděla jste, že se vůbec nemusíte trápit tím, že se do studené sprchy či ledového bazénku ponoříte celá? Ve skutečnosti stačí, když sejdete jen na třetí schůdek bazénku a na každém se na chviličku zastavíte a zhoupnete se na špičkách. Lymfa v lýtkách začne proudit...

6) Náplast

Ještě jeden zlepšovák se objevil na českém trhu, a sice zeštíhlující a modelující náplast. Přišla s ní značka Comfort Zone a obsahuje kofein, chaluhy či výtažek z koňského kaštanů, tedy výhradně látky, které skvěle působí proti celulitidě. Náplast nalepíte na postižené místo a ona pak během 24 hodin uvolňuje tyhle látky do kůže.

7) Punčochy ve spreji

To je téměř geniální výrobek. Nejen že sjednotí barvu nohou a zakryje případné nedostatky, ale ještě navíc se díky nim nemusíte pařit v klasických punčochách, které nevypadají moc hezky. A co je nejlepší - punčochy ve spreji tlumí pomerančovou kůži, přestože kůže vypadá jako nahá. Nesmyjí se vám dokonce ani při koupání, takže s nimi neváhejte vyrazit klidně i na koupaliště.

8) Krém

Zeštíhlující krémy nepodceňujte. Výborně totiž podpoří peeling i všechny ostatní procedury, a to už jen tím, že vás donutí zadek a stehna pořádně promasírovat. Musíte ale být důsledná a krémovat se každé ráno i večer, pak tyhle krémy skutečně fungují. Nešetřete a při rozmazávání většího množství krému klidně přitlačte. Vážně se to vyplatí. Pokud nejste ten typ, který se rád maže vším možným a nevadí mu do toho investovat čas, pořiďte si zpevňující mléko do sprchy, s nímž je to přece jen o poznání jednodušší a rychlejší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak oddálit stárnutí? Díky těmto 13 zvykům

Zhubnout můžete i obyčejnou chůzí: Jak na to?

10 kosmetických vychytávek, které vám zpříjemní léto

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama