reklama
 

8 triků pro holení: Aby byla kůže dlouho krásně hladká

Už vás nebaví suchá a podrážděná pokožka po holení nebo tupé žiletky po pár použitích? Přečtěte si, jak nad holením jednou provždy zvítězit.

Foto: iStock

Holení dokáže být pěkná otrava. Navíc ten hladký pocit po holení často ani dlouho nevydrží a jsou s tím spojené samé útrapy, jako podrážděná nebo suchá pokožka. Naštěstí existuje několik způsobů, jak celému procesu trochu pomoct a o dost ho tak zpříjemnit.

Přečtěte si tipy, které vám holení usnadní a prodlouží dobu hladké jemné pokožky.

Vyzkoušejte pánský holicí strojek

Odložte váš oblíbený Venus a místo toho sáhněte po pánských žiletkách, hlavně pokud máte hustší silné chloupky. Muži potřebují na tvář něco, co bude dost silné na to, aby si poradilo se strništěm, ale stejně tak dostatečně jemné a tvárné, aby se nepořezali, když se vrhnou na holení brady a tváří. Holení s pánským strojem je rychlejší a efektivnější.

Nezapomínejte na peeling

Peeling není jen nadbytečný krok v péči o pokožku. Může vám výrazně pomoct i s holením, a to za těch pár minut navíc docela stojí. Peeling vás totiž zbaví odumřelé kůže, která brání holicímu strojku v tom, aby odstranil co největší část chloupku a dostal se až ke kořínku. Vyzkoušejte obyčejný cukr, je to jednoduché a levné. Naším tipem je i novinka od značky Fa, která teď nabízí  peeling Island Vibes s nádhernou ananasovou vůní. 

S holením počkejte až na konec

Horká voda a pára pomáhají pomalu otevřít póry pokožky a čistí vrchní část kůže, takže když počkáte s holením až na konec, máte větší šanci se dostat co nejblíže ke kořínku chloupku. Hladká pokožka vám tak vydrží déle. Taky tím, že se zbavíte nečistot, zamezíte tomu, že se žiletky rychle otupí.

Mýdlo radši ani nezkoušejte

Nepoužíváte krém na holení a místo toho vždy sáhnete po mýdle? Pak si možná více škodíte. Mýdlo totiž pokožku dost vysušuje, a navíc obsahuje ingredience, které holicí strojek dříve otupí. Sáhněte raději po kondicionéru na vlasy, kokosovém oleji nebo výživném krému na tělo. Pokožce tak prospějete rozhodně víc a po holení bude extra jemná.

Nejdříve holte po směru, poté proti směru růstu chloupků

Asi jste už četli, že byste vždy měli holit po směru růstu chloupků - ale upřímně, kdo z nás to dělá? Zkuste prvních pár tahů po směru a poté proti směru, což vás chloupků doopravdy zbaví, a pokožka nebude po holení tak podrážděná.

Volte kratší tahy

Pokud vás trápí poranění a řezné rány, vyzkoušejte kratší tahy. To taky zajistí to, že oholíte více chloupků než jedním dlouhým tahem a nebudete se muset zase vracet a pokožku tak zbytečně dráždit.

Okamžitě po holení hydratujte

Hydratace hned poté, co vyjdete ze sprchy, je zvláště po holení extrémně důležitá. Jinak můžete počítat s nepříjemným svěděním a podrážděním. 

Pozor na sluníčko

Právě oholená pokožka je velmi citlivá na slunce. Proto pokud se chystáte slunit, nezapomeňte s sebou přibalit opalovací krém.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama