reklama
 

7 důvodů, proč byste nikdy neměli vynechat snídani

Ještě pořád jste se nenaučili ráno snídat? Připomeňte si, proč byste měli.

Foto: Thinkstock

Ráno často býváte rádi, že se vůbec stihnete obléknout, a někdy se dokonce líčíte až v hromadné dopravě? Pak je pro vás asi představa toho, že byste se měla před odchodem do práce ještě pořádně nasnídat, spíš legrační než reálná. Jenže si tím pěkně škodíte.

Máme pro vás pár dobrých důvodů, proč byste se nad svým ranním vstávacím rituálem možná měla zamyslet a trochu ho pozměnit, aby se v něm našlo místo i na snídani.

1) Energii neušetříte

Jestli snídani přeskakujete s dobrým pocitem, že aspoň ušetříte nějaké kalorie a zhubnete, moc si bohužel nepomůžete. Hladový člověk toho totiž potom sní mnohem víc, než kdyby se ráno nasnídal.

2) Budete štíhlejší

Tenhle důvod jste už asi slyšeli stokrát, ale evidentně pořád nezabral, takže ještě jednou: Čím dříve se ráno najíte, tím rychleji probudíte svůj metabolismus a ten může začít pěkně spalovat uložené tuky. Přičemž když vaše první jídlo bude až oběd, znamená to, že vaše spalování začalo až někdy v půl jedné odpoledne a promeškalo celý den.

3) Sníst cokoli

Snídaně jsou nejlepší jídlo dne. Víte proč? Protože během nich můžete s čistým svědomím sníst úplně cokoli, protože to pak během dne v pohodě strávíte. A navíc nebudete mít přes den takový hlad, takže vám k obědu postačí třeba jen polévka.

4) Rozmanitější jídelníček

Jak píše specializovaný web extrifit.cz, lidé, kteří snídají, celkově tíhnou k výběru lepších a kvalitnějších potravin zkonzumovaných během dne. Vynechání snídaně pak mnohdy svádí k přílišnému jedení v odpoledních hodinách nebo k volbě cukrovinek. Pokud nám chybí energie, toužíme ji rychle doplnit něčím sladkým nebo ještě hůř, něčím z rychlého občerstvení.

5) Budete chytřejší

Tentýž zdroj uvádí, že ranní snídaně zvyšuje úspěšnost v paměťových a poznávacích testech. Vaše paměť bude po snídani mnohem déle aktivní, vydržíte déle soustředění a mohou se zlepšit celkové výsledky ve studiu i v práci. Jinými slovy, bez jídla se mozek rozbíhá jen velmi těžce a pomalu, proto je fajn mu trochu pomoci.

6) Pro lepší náladu

Je také dokázáno, že lidé, kteří snídají, mnohem méně propadají depresím a celkově častěji mívají dobrou náladu. Aby také ne - cokoli ráno musíte udělat a vykonat, se dělá lépe, když máte plný žaludek, než když u toho hladovíte a oběd je v nedohlednu.

7) Celkově zdravější

Bez snídaní si ženy koledují například o problémy s plodností nebo menstruačním cyklem. Když se ráno nenajíme, také pak míváme menší chuť na sex. Kromě toho také zvyšujeme riziko onemocnění cukrovkou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nesnášíte pohyb? Víme, jak to překonat

Chůze léčí: Jak vybrat správné hole na nordic walking?

Nejlepší beauty triky přímo od Marilyn Monroe

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama