reklama

5 způsobů, jak zhubnout do plavek a neutratit moc peněz

Lze se vůbec začít hýbat, aniž bychom nejprve museli provětrat peněženku?

Foto: Isifa/Thinkstock

Dnes to tak sice úplně nevypadá, ale sluníčko nám několika teplými dny už dalo jasně najevo, že léto se blíží. S tím také nastává další vlna nadšenců, kteří se právě teď odhodlají shodit pár kilogramů, které nabrali přes zimu. Jenže členství ve fitness centrech, hodiny jógy či thajského boxu nejsou zadarmo a sportovní vybavení také něco stojí.

Lze se vůbec začít hýbat, aniž bychom nejprve museli povětrat peněženku? Každá legrace samozřejmě něco stojí, ale přinášíme pět tipů, díky nimž zpevníte postavu, a nezaplatíte buď vůbec nic, anebo jen naprosté minimum.

1) Běhejte

Nějaké staré tenisky doma jistě najdete, takže je nazujte, nastavte si v přehrávači dostatečně dlouhý playlist, abyste po cestě neztratili motivaci, a vyražte. Teprve až zjistíte, že vám tenhle druh pohybu vyhovuje, můžete investovat do nových bot. Při jejich výběru se ale poraďte s odborníkem. Ty nejdražší totiž nemusí být vždy ty nejlepší.

2) Cvičte venku

Jestli se vám do bot investovat nechce a hledáte něco, z čeho vás nebudou ve starých keckách bolet nohy, zkuste starou dobrou klasiku, kterou jsme provozovali při tělocviku na základce. Jděte ven, nejprve se trochu proběhněte nebo vyběhněte pár schodů, ať rozproudíte krev v žilách. Potom zavzpomínejte na staré dobré posilovací cviky jako jsou dřepy, shyby (klidně na větvi stromu). Můžete také skákat přes švihadlo, které stojí pár korun.

Porozhlédněte se v okolí vašeho bydliště také po speciálních venkovních hřištích, na které se kromě dětských prolézaček čím dál častěji instalují i posilovací přístroje, které může použít kdokoli, kdykoli a hlavně zadarmo.

3) Stáhněte si aplikaci

Jestli máte chytrý telefon, byl by hřích nevyzkoušet "hubnoucí" aplikace. Samozřejmě nezhubnou za vás, ale fungují jako osobní trenér, který vám řekne, co máte cvičit, jak dlouho a jak to provádět správně. Stačí si v tom množství jen vybrat, jestli chcete posilovat, tančit nebo se věnovat třeba józe. 

Čtěte také: Čím dál víc lidí nejí lepek. Co je na tom tak skvělého?

Spousta aplikací je zcela zdarma, za jiné zaplatíte dorbný poplatek, ovšem pak můžete cvičit klidně doma a ve starých teplákách. Nemusíte pořizovat členství a kupovat stylový úbor.

Jestli ale chytrý telefon nevlastníte, nevadí. Na YouTube najdete spoustu návodných cvičebních videí, které vám poradí, jak zpevnit svalstvo a zhubnout.

4) Vytvořte si domácí posilovnu

Tím nemyslíme, abyste si domů pořídili drahé stroje, které mívají v posilovnách. Za ty byste samozřejmě zaplatili ještě víc než za členství. Buďte vynalézaví a stroje nahraďte či vyrobte z toho, co už doma máte. Místo kardio tréninku na rotopedu použijte švihadlo, nohy můžete posilovat třeba vylézáním a slézáním ze židle.

Místo činek vezměte dvě pet láhve a naplňte je pískem, nebo pro začátek alespoň vodou. Velkou spoustu posilovacích přístrojů nahradí popruhy TRX, které si můžete přát třeba k narozeninám, ale šikovný manžel vám je možná zvládne i vyrobit. 

5) Neseďte

Spousta pohybu se dá "nahnat" jednoduše tím, že změníme způsob života. Tam, kam bychom jeli autem či tramvají, dojdeme pěšky, přestaneme používat výtah, místo víkendových procházek po nákupním centru začneme chodit (nebo raději rovnou běhat) po lese.

Změnit přístup ale můžete i v úplných maličkostech. Při každém telefonátu se zvedněte ze židle a choďte, při čištění zubů dělejte polodřepy a nakoupit jděte do vzdálenějšího obchodu. Alespoň jednou za čas - chůzi ze závažím v podobně plných tašek vaše tělo ocení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

Co s vámi udělá každodenní šálek kávy?

Krása nemá logiku: 8 největších nesmyslů, které fungují

Město duchů na Urale. Žilo tu 30 tisíc lidí, teď si ho příroda bere zpátky | Video: Rádio Svobodná Evropa
reklama
reklama
reklama