reklama

5 způsobů, jak bojovat s nudou při cvičení

Jestli vás nebaví chodit do tělocvičny a musíte se do cvičení nutit, možná jste jenom nenašli to správný sport, který by vás nadchl.

Foto: Reebok

Pokud jste se lásce k pohybu nenaučili už v dětství nebo během dospívání, je hodně těžké pak v dospělosti najít sport, který by vás nejen udržoval v kondici, ale zároveň vás bavil déle než pár týdnů.

Jestliže je totiž pro vás pohyb nutné zlo, velmi snadno se stane, že vás za chvíli začne štvát, že jsou všechny tréninky stejné a vy se nemáte kam posouvat.

Spolu s pořadateli a trenéry, kteří vystoupí na velkém pražském setkání Reebok Fitness Sensation, jsme proto vybrali pět aktivit, které vás hned tak neomrzí a které jste zatím dost možná ještě nezkusili:

Když se chcete vyřádit

Zkuste Bodyattack

Během lekce zaměřené na kardio, sílu a výbušnost spálíte kalorie a dostanete ze sebe všechen stres. Jde o cvičení ze světově populárního programu Les Mills a je kombinací atletických a aerobních prvků se silovým a stabilizačním cvičením. To vše za doprovodu našlápnuté hudby, která vás rozhodně nenechá v klidu. V pátek 24.6. si v rámci Reebok Fitness Sensation můžete v pražském SaSaZu vyzkoušet trénink s jednou z největších světových profesionálek Kristin Anderson.

Když máte chuť dát si do těla

Zkuste Les Mills GRIT

Vyrýsovat křivky, připomenout svalům, k čemu byly stvořeny, a pořádně se zapotit - pokud máte tento cíl, vyzkoušejte velmi intenzivní a efektivní cvičení Les Mills GRIT. Jde o intenzivní intervalový trénink, kdy krátké sekvence funkčních pohybů střídají kratičké pauzy na vydýchání. Coby ukázkovou hodinu doporučujeme tu s dvěma osvědčenými trenéry - Polákem Szymonem Wesolowskim a českou špičkou mezi Les Mills trenéry Filipem Kulštrunkem. Proběhne 24.5.

Když hledáte klidnou sílu

Zkuste Radiantly Alive Vinyasa

Jestli jste se třeba domnívala, že jóga je unylé cvičení, balijská instruktorka Sanna Yogini vás na své hodině (v sobotu 25.6.) rychle vyvede z omylu. Tento druh jógy je dynamické cvičení, při kterém vyladíte svůj dech s pohybem. Budete plynout z jedné pozice do druhé a postupně budovat teplo, sílu a flexibilitu. Cvičit a vnímat "tady a teď" je první krok k tomu, abyste se naučila žít svůj život naplno.

Když chcete zformovat celé tělo

Zkuste CrossFit

Není náhoda, že je tento funkční trénink poslední dobou tak populární. Cvičení je to totiž sice jednoduché, ale tak chytře vymyšlené, že posiluje kompletně celé tělo. Je to kombinace rychlosti, silového tréninku a prvků gymnastiky a atletiky. CrossFit vás připraví na jakoukoliv fyzickou překážku, se kterou se v praktickém životě můžete setkat. V rámci Reebok Free Gym si ho můžete vyzkoušet s americkým mariňákem Joeym Scafidim v sobotu 25. června.

Když se potřebujete efektivně protáhnout

Vyberte si Stretch Effect

Řada lidí, kteří pravidelně a celkem dost sportují, dělají chybu v nedostatečném protažení po výkonu, kvůli čemuž později tělo trpí. Přitom správné protažení vás zklidní a doplní energii. Pokud nevíte, jak přesně se to dělá, ptejte se odborníků. V sobotu 25. června to názorně předvedou trenérky Simona Kalousová a Kateřina  Kulštrunk. Poradí, jak ulevit všem unaveným a namáhaným svalovým skupinám a vrátit do rovnováhy vaše tělo i mysl.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama