reklama

5 tipů pro omlazení: Jak mít hezčí zadek, břicho a stehna

Stárneme všichni. To je jedna z mála spravedlností na světě. Stále více lidí se s tím ale odmítá jen tak smířit a dělá všechno pro to, aby si mladistvý vzhled udržela. A nejde jen o obličej. Existují i způsoby, jak omladit tělo od pasu dolů.

Foto: iStock

Pevnost pokožky celého těla se rok od roku postupně snižuje, metabolismus se zpomaluje a tělo zkrátka stárne. Pro zpomalení tohoto neradostného procesu můžete udělat hodně. Například dřít v posilovně a používat skvělou kosmetiku. Nebo si pomoci díky estetiké medicíně. Ta nabízí mimo jiné i zákroky k vylepšení "spodních" partií.

1) Lymfatické zábaly: podporují účinek procedur stimulujících hubnutí, jako jsou kryolipolýza či rázová vlna. Dochází při nich totiž k "buněčné smrti", kdy je třeba buňky vyloučit lymfatickým systémem. Právě jeho stimulace navyšuje účinky těchto procedur.Vynikající účinky má díky tomu na celulitidu, v takém případě je více než vhodná kombinace s rázovou vlnou. Bojovat s celulitidou zůstává podle dermatoložky Jany Votrubové, z kliniky Esthetic Medical, velmi složité. Krémy a masti, třeba ty s obsahem kofeinu, zůstávají pouze na povrchu, pro zlepšení stavu celulitidy je nicméně třeba ovlivnit hluboké vrstvy kůže, jen povrchový účinek nestačí.

2) Liposukce: "Při liposukci odsává operatér z podkoží zbytnělý nežádoucí tuk tenoučkou kanylou, která jen minimálně narušuje povrch kůže, a díky tomu nezanechává na zákrok téměř žádné vzpomínky v podobě jizev," říká plastický chirurg Josef Kulhánek z Lékařského domu Praha 7. Liposukce není vždy pro oblast břicha nejvhodnějším řešením. V situaci, kdy bříško nehyzdí jen tuková tkáň, ale i povolená kůže, je vhodnější plastická operace břicha - abdominoplastika.


3) Abdominoplatiska: odstraní jak tuk, tak nežádoucí kožní řasu, a vymodeluje díky tomu břicho a pas. Lékař může dle stavu bříška přistoupit ke kompletní plastice přední stěny břišní, kdy modifikuje celou oblast břicha od podbřišku až k žebrům a hrudní kosti, kde kůži vypne a odstraní její přebytek. V případě rozestupu přímých břišních svalů je v rámci tohoto zákroku může zpevnit jejich sešitím.

4) Vanquish: Jde o jednu z metod lipolýzy a působí na principu selektivního vysokofrekvenčního záření a termálního efektu, které zlikviduje tukové buňky. Ty pak odcházejí lymfatickými cestami pryč z organismu a dojde k zeštíhlení ošetřované oblasti. "Vanquish je ideální metodou pro ženy i muže, kteří pravidelně cvičí, snaží se zdravě stravovat, ale stále se jim nedaří dosáhnout žádoucích výsledků a zbavit se tuku v problémových partiích," říká dermatoložka Jana Votrubová. Touto metodou lze během jediného sezení ošetřit skutečně velkou plochu. Právě proto se Vanquish využívá především na podporu hubnutí břicha.

5) Kryolipolýza: "Nepleťte si liposukci, kdy dochází při invazivním zákroku k odsátí tuku, s lipolýzou. To je totiž neinvazivní zákrok, který má za následek úbytek tukové tkáně prostřednictvím rozštěpení tukových buněk. V případě kryolipolýzy tukové buňky zlikviduje chlad. Takto ovlivněná tuková tkáň se odloučí od okolních tkání a lymfatickými cestami odchází z organismu," vysvětluje Jana Votrubová z Esthetic Medical. První výsledky bývají patrné zhruba po dvou sezeních a proceduru je pro viditelný výsledek vhodné pravidelně opakovat po čtyřech až šesti týdnech.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama