reklama

5 nejčastějších chyb, kterými si ničíme vlasy

Vlasy dělají člověka. Suché, roztřepené či neupravené vlasy pokazí dojem i ze sebekrásnějšího obličeje. Přitom je péče o ně tak jednoduchá! Stačí se vyhnout několika zákeřným zlozvykům...

Foto: Žena

Vlasy dělají člověka. Suché, roztřepené či neupravené vlasy pokazí dojem i ze sebekrásnějšího obličeje. Přitom je péče o ně tak jednoduchá! Stačí se vyhnout několika zákeřným zlozvykům...

Občas to ve snaze dopřát svým vlasům to nejlepší s péčí přeháníme. Jsme k vlasům zbytečně agresivní, eventuelně do nich dáváme až příliš mnoho vlasových přípravků. Na jaké chyby bychom si tedy měli dávat pozor?

1) Příliš agresivní hřeben

Kde je chyba?

Vlasy si nevědomky ničíme i při něčem tak základním, jako je rozčesávání. Hřebeny vyrobené z tvrdého plastu nebo kovu jsou k vlasům velmi agresivní, ty se potom lámou a ztrácí lesk. Tyto hřebeny bývají neohebné, proto vlasy také vytrhávají.

Co s tím?

Při výběru hřebenu jednoznačně sázejte na přírodní materiály jako je dřevo nebo třeba kančí štětiny, které vlasy nejen nepoškodí, ale ještě jim dodají lesk. Dnes se z nich vyrábějí dokonce i tenké hřebeny určené na tupírování. Když už plast, tak velmi měkký a ohebný, který vlasy krásně rozčeše bez bolesti a trhání.

Produkty na fotografii:

1. Kartáč, Tangle Teezer, 449 Kč

2. Dřevěné hřebeny, Tek, 299 Kč/kus

3. Dřevěný kartáč, Tek, 990 Kč

2) Příliš teplého vzduchu

Kde je chyba?

Teplý vzduch vlasy zbavuje vody, jsou tedy suché, a tím pádem mnohem citlivější - snadněji se třepí i lámou, a kromě toho jim chybí zdravý lesk.

Co s tím?

Nefoukejte úplně mokré vlasy, vždy je nejprv důkladně prosušte ručníkem a klidně nechte ještě chvíli volně schnout. "Před foukáním nikdy nezapomínejte použít ochranný přípravek, který zacelí vlasové vlákno, takže ho teplý vzduch tolik nepoškodí," radí vlasový stylista Filip Gregor. 

Při foukání nepoužívejte příliš horký vzduch, čím studenější tím lepší. "Je dobré vždy foukat po směru růstu vlasů a používat nástavec na usměrnění proudu vzduchu," dodává.

Produkty na fotografii:

1. Termo-aktivní mléko, Thermo Cell Repair, L'Oréal Professionnel, 399 Kč

2. Nano-iontový fén, iDry, BioIonic, cena k dispozici v obchodě

3. Termoochranný krém, Thermo Glide, Matrix, 229 Kč

4. Ochranný fén, Respectis Pro, Rowenta, 1399 Kč

3) Příliš utažený culík

Kde je chyba?

Pokud každý den nosíte culík stažený pevnou gumičkou, nemůžete se pak divit, že vám vlasy vypadávají a pokožka hlavy je podrážděná. Obojí je způsobené tím, jak za vlasy neustále taháte a chcete od nich, aby pod tímto tlakem vydržely celý den.

Co s tím?

Nejjednodušší je nosit culík jen jednou za čas. Jenomže kdo by bez tohoto rychlého a praktického účesu dokázal žít, že? Naučte se ho tedy dělat volnější - konec konců jsou teď velkým trendem tak trochu rozcuchané vlasy. Pomocí lehkého, ale účinného laku na vlasy vlasům u hlavy dodejte objem a zbytek jen nedbale stáhněte.

Doporučujeme: Padají vám vlasy? Zatočte s tím jednou provždy

Čas od času vyměňte culík za obyčejnou čelenku, s tou vám také vlasy nebudou padat do očí. "Alternativou může být i skřipec, nebo cop. Když už culík, používejte jen širokou gumičku, která vlasy nebude tolik utahovat," radí Filip Gregor. Rozhodně byste měli zapomenout na gumičky s kovovým spojem, kupujte si jen ty, kde je guma obalená pouze tkaninou.

Produkty na fotografii:

1. Lak na vlasy, Hard Head, Tigi, 273 Kč

2. Čelenky do vlasů, New Yorker, 109 Kč/2 kusy

3. Gumičky do vlasů, H&M, 49 Kč/10 kusů

4) Příliš mnoho oleje

Kde je chyba? 

Na trhu se nyní objevuje čím dál více vlasových olejíčků a odolat jim je tak těžké. Můžete je totiž nanášet jak do mokrých, tak suchých vlasů, říká se, že nahrazují masku i kondicionér. Jenomže často používáme takový olej ve zbytečně velkém množství a vlasy jsou pak zplihlé a rychleji se mastí.

Co s tím?

Zásadní je nanášet olej jen do spodních dvou třetin délky vlasů, nikdy ne až ke kořínkům. Pokud jste si zvykla používat ho každý den, vtírejte ho raději jen do konečků. Obzvlášť v zimě se nespoléhejte jenom na olej, vlasy i pokožka hlavy jsou v tomto období kvůli extrémním teplotním přechodům namáhané víc než kdykoli jindy. "Nepoužívejte extrémně výživné šampony a kondicionéry, které v zimě vlasy příliš zatěžují, raději si jednou za čtrnáct dní dopřejte intenzivní vlasovou kúru," radí vlasová stylistka značky Nivea Martina Švelblová.

Produkty na fotografii:

1. Vyživující arganový olej, Argan Oil from Morocco, Lee Stafford, 490 Kč

2. Všestranný olej, Elixir Ultime, Kérastase, 780 Kč

3. Omlazující olej, Age Therapy Radiance Oil, Label.m, 770 Kč

5) Příliš stylingových přípravků

Kde je chyba?

Kromě toho, že stylingové přípravky vlasy hodně zatěžují a mastí, je účes plný gelu, tužidla a laku už dávno "out". Dnes letí přirozená, živá kštice.

Co s tím?

Pokud potřebujete objem, začněte už u šamponu, který vám jej dodá. Potom si vyberte, jestli budete používat tužidlo, či lak na vlasy, ale pokud možno ne obojí. Stylingové přípravky si vybírejte opravdu pečlivě, tedy tak, aby byly co nejlehčí a zároveň účinné, abyste nemusela plácat jeden přes druhý.

Produkty na fotografii:

1. Omlazující sprej, Sea Salt Spray, Philip Martin's, 360 Kč

2. Lehká stylingová pěna, S-Factor Spun Satin, Tigi, 462 Kč

3. Krémový gel, Créme Gel, Nivea, 99 Kč

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč lžete své kadeřnici? Přestaňte se bát

Outfit v rudé barvě aneb Co nesmí chybět v šatníku

Trpíte zimní depresí? Pomůže vám světelná terapie!

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama