reklama

Udržte si mládí déle: 5 nejmodernějších metod estetické medicíny

Facelift

Novinkou v oblasti plastické chirurgie je zákrok MyFaceLift. Jedná se o plastickou operaci obličeje, při které se sice - stejně jako při klasickém faceliftingu - používá skalpel, nicméně plastický chirurg s ním vypíná kontury obličeje jinak. Díky jinak zvoleným tahům je možné zákrok provádět pouze v lokální anestezii, která nepředstavuje takovou zátěž pro organismus, jako celková narkóza, jíž se při běžném faceliftu bohužel nevyhnete.

Navíc nemusíte po zákroku několik dní nosit kompresní návlek na hlavě, tedy tzv. ohlávku, a doslova už po pár dnech se můžete vrátit do zaměstnání. Rekonvalescence po zákroku MyFaceLift je zkrátka nesrovnatelně kratší, krátce po operaci můžete odejít například v doprovodu někoho z rodiny domů a nemusíte zůstávat jednu či dvě noci na klinice, jak to standardně bývá při běžné plastické operaci obličeje. Výsledek zákroku je přitom s běžným typem faceliftingu srovnatelný. Efekt vydrží pět a více let, ačkoli je to u každého samozřejmě individuální.

Zákrok momentálně provádí pouze plastický chirurg MUDr. Tomáš Ventruba v MEDICOM Clinic v Brně, ale dojet si za ním z Prahy nebo z jiného koutu republiky se rozhodně vyplatí. "MyFaceLift je SMAS lifting, při kterém se nejen vypíná kůže, ale i vazivově podkožní struktura. Zákrokem získáte efekt klasického faceliftu za nesrovnatelně kratší rekonvalesce, která svou rychlostí odpovídá spíše pouhému miniliftu," vysvětluje MUDr. Tomáš Ventruba.

MyFaceLift není nijak limitovaný věkem ani pohlavím. Nejčastěji ho volí lidé vě věku od 40 do zhruba 65 let. "Zákrok je pro všechny, kteří chtějí zpevnit nebo obnovit kontury obličeje v různých etážích, zvláště v dolní třetině a také v oblasti krku," dodává operatér z Brna.

Další zajímavé články

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama