reklama

Udržte si mládí déle: 5 nejmodernějších metod estetické medicíny

I když vrásky do určité míry značí životní moudrost, málokdo o ně doopravdy stojí. Zvlášť ve světě, kde má mládí jasnou zelenou, se spoustě z nás nechce spoléhat jen na geny a standardní péči. Ke slovu se tak může dostat estetická medicína. Máme pro vás přehled nejmodernějších metod, které vám pomohou zastavit čas.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Tytam jsou doby, kdy estetická medicína byla jen záležitostí slavných. Jejích služeb stále častěji využívají i "obyčejné" ženy, ať už z pracovních, či osobních důvodů. Estetický zákrok, je-li prováděn s citem a plnou odborností, může mít na psychiku ženy doslova blahodárný vliv. 

O mládnutí je zájem

O mládnutí je zájem

Podle zprávy Mezinárodní společnosti estetické plastické chirurgie (ISAPS) z prosince 2019 narostl počet zákroků s botoxem o 17,4 %. Výplní kyselinou hyaluronovou bylo o 11,6 % více než předchozí rok a v top 5 nechirurgických procedur jsou hned 3 na omlazení pleti.

Stárnutí je přirozené a nevyhnutelné. Pokožka se během života vysušuje, ztrácí elasticitu a objem. "Pleť začíná stárnout už kolem 25. roku života. Jak se to projeví, záleží na mnoha faktorech. Určitou roli hrají samozřejmě geny, své udělá i znečištění prostředí, nadměrné slunění nebo návštěvy solárií, kouření, ale i každodenní péče," objasňuje vznik vrásek MUDr. Miloš Kravciv.

Jeho slova o neblahém působení času na náš vzhled potvrzuje i plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek: "S přibývajícími roky dochází k propadu tváří, poklesu obočí, očních víček, mění se tvar brady a rozvolňují kontury obličeje". Kdo si chce udržet mladistvý vzhled, může krom běžné péče a odpovídajícího životního stylu využít i některou z metod estetické medicíny. Od těch nejjemnějších až po kompletní chirurgické omlazení.

Podívejte se v naší grafice na 5 nejmodernějších metod estetické medicíny, které vám pomohou udržet si mládí déle.

reklama
reklama