reklama

5 důvodů, proč jsou oleje pro pleť nejlepší

Oleje se už dávno nehodí jen u sporáku, ale také v kosmetice. I když máte pocit, že vaše pleť žádný olej nesnese, není to pravda. Jen je třeba vybrat ten, který vám bude vyhovovat.

Foto: Thinkstock

Pleťovým olejům dáváme přednost celoročně. A zvlášť s nadcházejícím podzimem nad ním vaše pokožka zaplesá. A pozor, samozřejmě oleje můžeme používat i na odličování a mytí celého těla, nejen coby součást pečující pleťové kosmetiky.

S oleji si můžete hrát. Dají se používat jako super výživa pod noční krém, nebo ho můžou úplně nahradit. A klidně i během dne. Nejlepší kombinaci si vytvoříte stejně sama. Správně zvolené olejíčky si umí poradit i s mastnou pletí, akné, podrážděnou i ekzematickou pokožkou. A nemusí jít o luxusní a drahé oleje. Stačí ty obyčejné, ale ideálně v biokvalitě.

Našli jsme pro vás pět hlavních důvodů, proč pleťové oleje používat.

1) Zpomalují stárnutí

Oleje obsahují antioxidanty, zejména vitamíny skupiny E, které vás chrání před poškozením volnými radikály a tím pádem stárnutím pokožky, a řadu dalších výživných látek, jako je lecitin, beta karoten, steroly, flavonoidy, polyfenoly a jiné. 

2) Zvyšují schopnost regenerace

V kvalitní kosmetice najdeme celou řadu rostlinných olejů lisovaných za studena, bylinné maceráty, rostlinné extrakty, květové vody, aloe vera, vitaminy a také éterické oleje. Právě ty dodávají kosmetice aromaterapeutický rozměr a napomáhají pronikání účinných látek do pokožky tím, že zvyšují propustnost kůže.

Samy o sobě pak nesou účinek dané léčivé rostliny až do krevního oběhu a zlepšují tak fyzickou i psychickou kondici. V certifikované přírodní kosmetice se používají přírodní emulgátory na bázi rostlinných olejů, cukru, glycerinu – ideální živné látky pro naše přátelské bakterie. Rostlinný skvalen je další důležitá látka s antioxidačními účinky, která zlepšuje metabolismus a regeneraci.

3) Hydratují

Hydratační funkce u olejů je stěžejní. Tady není třeba žádného velkého komentáře. Na hodně vysušenou kůži kdekoliv na těle je jakýkoliv olej skvělou SOS pomocí. Akutně můžete použít kokosový nebo jen olivový (panenský) z kuchyně.

4) Odličují

Začněte používat jako mycí prostředek tzv. hydrofilní oleje, které obsahují emulgátory, a při smíchání s vodou vytvářejí jemnou emulzi podobnou pleťovému mléku. Ta dokáže z pokožky odstranit nečistoty rozpustné jak ve vodě, tak v tucích, ale přitom ji neodmašťuje a zachovává její přirozený lipidový film. Výsledný pocit na pokožce je sametová hebkost, vláčnost a často není třeba pokožku dále ošetřovat hydratačními prostředky.

5) Dodávají do těla přírodní látky

Zapomeňte na parafín, silikony, PEGy a syntetické konzervanty. Pro vaši kožní mikroflóru a ochranný film jsou totiž ideálními spoluhráči rostlinné oleje lisované za studena. Obsahují esenciální mastné kyseliny omega 3 a omega 6, které si naše pokožka sama neumí vyrobit a pro její zdravé fungování jsou zásadní.

Který olej si vyberete vy?

normální pleť: 
                       mandlový olej
                       lískový olej
                       meruňkový olej
                       kokosový olej

suchá pleť:     avokádový olej
                       olivový olej
                       pupalkový olej
                       olej z pšeničných klíčků
                       kokosový olej

citlivá:            olej z kukuřičných klíčků
                       brutnákový olej
                       pupalkový olej
                       jojobový olej
                       kokosový olej

zralá pleť:      olej z pšeničných klíčků
                       šípkový olej
                       arganový olej
                       makadamiový olej

pleť s popraskanými žilkami:   
                       meruňkový olej
                       avokádový olej
                       olej z pšeničných klíčků                      
                       mandlový olej 

pleť ekzematická:
                        pupalkový olej
                        brutnákový olej
                        konopný olej
                        sezamový olej

(Zdroj: Nobilis Tilia)

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama