reklama

5 chyb v líčení, kvůli kterým vypadáme starší

Ne vždycky díky líčení zkrásníme - někdy si tak naopak zbytečně přidáme pár let navíc. Čeho se vyvarovat?

Foto: Thinkstock

Není nic horšího, než když vám někdo soucitně řekne, že vypadáte unaveně. Obzvlášť když si žádné větší únavy nejste vědoma, protože spíte dost a zase tak moc se nestresujete. Bohužel dobrý spánek není všechno. Často svůj vzhled zabijeme jen špatným líčením.

Čeho se tedy vyvarovat, aby make-up zbytečně nepřidával roky nevíc, případně neubíral hodiny poctivě strávené v posteli?

1) Nepodceňujte denní krém

Jestli si říkáte, že váš make-up nebo BB krém je dostatečně hydratační, nebo snad podléháte mýtu, že v zimě nejsou hydratační krémy potřeba, koledujete si o to, že vaše pleť bude matná, zašedlá a tak nějak celkově nezdravá. Krém nebo podkladová báze tváři dodá vláhu a svěžest, make-up na ní pak bude vypadat přirozeněji a bude i mnohem lépe držet.

2) Naučte se nanášet make-up

Použít ho příliš mnoho, vybrat špatný odstín, anebo make-up nepoužít vůbec, to jsou zvyky, které vašemu obličeji vůbec nesvědčí. Proč? Jestli jste zvyklá používat řasenku, tužku na oči nebo rtěnku, ale make-up vynecháváte, automaticky to vypadá, že jste se večer zapomněla odlíčit a ráno vyrazila tak, jak jste se vzbudila. Čili nic moc. Na druhou stranu silná vrstva make-upu vytvoří na obličeji masku, která pak zvýrazní každou vrásku, navíc o svěží (rovná se mladistvé) pleti nemůže být ani řeč. Najděte zlatou střední cestu, případně make-up na zápěstí zmixujte s krémem, nanášení bude příjemnější.

3) Vybavte se tvářenkou

Tvářenka je mnohem důležitější než třeba řasenka. Vážně. Dokáže totiž divy. Světle růžová vám dodá zdravou barvu, broskvová vás omladí, hnědá dokáže obličej vytvarovat i zeštíhlit. Začněte na takzvaných jablíčkách a pokračujte po lícní kosti až k uchu. Hnědou tvářenkou nebo bronzerem můžete přemáznout i ty části obličeje, na které jako první dopadá slunce nebo světlo, tedy nad spánky, hranu nosu, bradu.

4) Šetřete s linkami

Příliš široké oční linky opticky zmenšují oči, a ty pak vypadají menší, a tím pádem i unavenější. A pokud jste doopravdy unavená, unavené červené oči jsou s výraznými linkami ještě mnohem viditelnější. Řešení? Vyměňte černé linky za hnědé - ideální budou zhruba o tón tmavší než je vaše pleť. Také bílá tužka vás dokáže hezky rozzářit.

5) Osvěžte se během dne

Jestli se ráno pečlivě nalíčíte, a pak už make-up až do večera neudržujete, nemůžete se divit, že odpoledne vypadáte unaveně. Přitom všechno, co potřebujete, je najít si během dne třicet vteřin, během kterých znovu nanesete rtěnku, opravíte linky a použijete rozjasňovač. Stačí pár kapek pod oči, nad lícní kosti, kolem nosu a nad střed rtů. Zkuste to a uvidíte, že to s obličejem udělá divy.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama