reklama

Když je snaha o dokonalost už moc: 4 odstrašující příklady estetické medicíny

Jen v Praze je dvaadvacet pracovišť estetické medicíny. Znamená to, že poptávka po zkrášlování je obrovská. Jak ale najít míru v tom, abychom nevypadali jako voskové figuríny?

Zadek jako valach, obří rty i botox. Kdy je snahy o dokonalost už moc?

Estetická chirurgie a estetická dermatologie pomohla po psychické stránce již mnoha ženám. Nic by se však nemělo přehánět a jako každý obor má invazivní i neinvazivní estetika své mantinely. U jakých procedur přicházejí nejčastěji klienti za odborníky s přemrštěnými představami, které jsou výsledkem spíše na škodu?

1) Příliš plné rty

Do ordinace estetických dermatologů přichází čím dál více žen s požadavkem zvětšit plnost rtů. Problém ale nastává ve chvíli, kdy ženy dochází až příliš často nebo požadují aplikaci velkého množství výplňového materiálu. "Tkáň rtů dokáže pojmout jen určité množství výplní, které zůstane ve rtech. Jakmile tuto hranici překročíte, dostává se vizuálně výplň přes linii rtů," říká dermatolog Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7. Výsledkem je podle něho potom typický "kachní vzhled" horního rtu. Pokud to s výplněmi rtů přeženete, efekt je naštěstí možné korigovat, protože výplně lze rozpustit.

🦄

Příspěvek sdílený Kylie (@kyliejenner),

2) Obličej bez mimiky kvůli botoxu

Botulotoxin či "botox" je injekčně aplikovaná látka, která svým působením relaxuje svaly. Dočasně přeruší nervové signály a sval se v důsledku toho přestává smršťovat a uvolňuje se. Dojde tak k vyhlazení mimických vrásek. "Mnoho mladých žen nicméně botulotoxin využívá jako prevenci vzniku vrásek. Protože ale vypíná pouze již existující vrásky, je jeho preventivní aplikace zbytečná," upozorňuje Miloš Kravciv, podle něhož často vede tato nadměrná aplikace v mladém věku ke ztrátě mimiky a nepřirozenému vzhledu obličeje.

"Aplikace botulotoxinu má smysl až v momentě, kdy se jemné vrásky začínají tvořit. Pak je účinným prostředkem omlazení obličeje. Když se začne s aplikací botulotoxinu souběžně s tvorbou jemných vrásek, lze tak předejít vzniku výrazných, hlubokých vrásek v pozdějším věku," dodává Martina Šmidrová. Lepší prevencí vrásek je správná péče, která by měla sestávat z ochrany před ultrafialovým zářením a aplikace aktivních látek, které podporují obnovu kožních buněk a stimulují produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové v kůži, jako je retinol či topicky aplikovaný vitamin C.

Monday...............Don't F*%* with Me! 🔪🔪🔪🔪 😂

Příspěvek sdílený Madonna (@madonna),

3) Zadek jako valach

Zatímco některé ženy chtějí vypadat jako nitěnky, jiné touží po zadnici Kim Kardashianové. "Do oblasti hýždí se vkládají implantáty na bázi silikonu či vody. Jejich použití je ale rizikové, protože celá oblast je velmi namáhaná a zatěžovaná sezením. V důsledku složitější hygieny se může objevit i infekce. Problematické je také hojení, kvůli zvýšené mechanické námaze jizvy většinou špatně srůstají a roztahují se. Protože trvá poměrně dlouho, než se zapouzdří, implantáty se často přetáčejí, a deformují tak vzhled hýždí," říká plastický chirurg Josef Kulhánek.

Ice Cream🍦Please!!!

Příspěvek sdílený Khloé (@khloekardashian),

4) Prsa jako z Pobřežní hlídky

Tělesné disproporce, kdy žena má tělo jako baletka a k tomu prsa jako medicinbaly, vidíme bohužel často. Augmentace poprsí silikonovými implantáty je jedním z nejoblíbenějších a nejčastějších zákroků. Za poslední desetiletí se ale postupně zvětšuje objem používaných implantátů. Málokdy se využívají implantáty o objemu menším než 300 ml, časté jsou i ty s objemem 400 ml.

"Velikost použitých implantátů nezáleží pouze na přání pacientky, ačkoliv se jej samozřejmě snažíme respektovat. Je však důležité brát v potaz i další faktory jako tvar a pevnost prsů a anatomické poměry ženy, jako je charakter tukové a svalové vrstvy či velikost a šíře prsou a hrudníku," vysvětluje Josef Kulhánek. Ženy se často doporučením lékaře nechtějí řídit a požadují použití velkých implantátů, které mohou přesahovat i objem 900 ml. "Příliš velké poprsí s sebou nese i závažná rizika. Když jsou implantáty příliš těžké, může dojít k povolení kůže a poklesu ňader, poprsí se může nadměrně rozšířit, objevit se může i asymetrie. Výjimkou nejsou ani bolesti zad či ramen," upozorňuje lékař.

I ❤️ #Baywatch

Příspěvek sdílený The Pamela Anderson Foundation (@pamelaanderson),

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama