reklama

Nejčastější chyby v líčení českých žen: Děláte je také?

Zlepšujeme se. Hledáme inspiraci, čteme časopisy, sledujeme videa a různé manuály, jak se správně nalíčit. Přesto máme ještě v tomto oboru jisté rezervy.

Foto: iStock

S čím české ženy nejvíc zápasí? Se špatně rozetřeným nebo nevhodně zvoleným make-upem, s korektorem, tvářenkou, s rtěnkou a "konturkou". Ale abychom jenom nekritizovali - je potřeba vyzdvihnout práci s očními stíny a linkami, v tomto směru Češky bodují.

S make-upem si vyhrajte

Můžete mít sebelepší rtěnku, stíny, řasenku, prostě jakoukoliv dekorativní kosmetiku, když ale nepoužijete ten správný odstín a texturu make-upu, celé vaše snažení je v háji. Existují tři základní nešvary v této oblasti:

1) Dobře zvolený odstín, ale špatné rozetření do stran, zvlášť mezi bradou a krkem.

2) Žena téměř žádný make-up nemá, jdou jí vidět nerovnosti pleti a zvětšené póry, ale k tomu má naopak velmi výrazně nalíčené oči, řasenkou, linkami i stíny.

3) Silně krycí make-up i pudr, takže nositelka ve výsledku vypadá jako z umělé hmoty.

Pozor na správný odstín korektoru

Pokud vás trápí nějaký ten pupínek, kruhy pod očima, červená alergická reakce a podobně, použijte korektor. Ideálně ještě předtím, než nanesete konečný make-up. Pozor, u korektoru je důležité jeho dokonalé zapracování do pleti, což se také ještě pořád učíme. Co a čím nejlépe zakryjeme? Korektory máme červené, zelené, žluté, fialové a samozřejmě tělové, které používáme nejčastěji. Zelený korektor používáme na neutralizaci zarudnuté pleti, dobře kryje rozšířené žilky, červený korektor se skvěle šikne na tmavé kruhy pod očima, žlutý funguje jako rozjasňovač pleti a fialový neutralizuje žlutý podtón pokožky, používá se ale minimálně.

S "konturkami" opatrně

Rtěnka a konturka. Až do současnosti bez sebe nedaly ani ránu. Naštěstí už od minulého roku jedeme v trendu "lehce rozpitý styl", to znamená, že konturovací tužky není třeba. Naopak jistá neohraničenost rtěnky je výsadou těch, které se vyznají... Takže stačí vzít rtěnku, ideálně rudou, přetřít jí pusu a jít. Pokud někomu nesedí styl "vstala a šla" a jinak než s konturovací tužkou vyjít ven nedokáže, je třeba uvážlivě zvolit odstín "konturky".

Celkem častou chybou českých žen je nevhodně zvolený (většinou tmavší) odstín konturovací tužky a neobratné nalíčení až o dva milimetry nad a pod linii rtů. Není to sexy, není to žádoucí... Je to k pláči. Málokterá z nás má bez chemie stejně plné rty jako Angelina Jolie, proto je třeba vycházet ze své podstaty: Máte souměrné, ale uzoučké rty? V pořádku, stačí vám lesk nebo rtěnka bez konturky.

Tvářenka: Kam s ní?

U tvářenky občas také nevíme, kdy je té barvy ještě tak akorát a kdy už je to příliš. Stačí jemné stínování, dokreslení přirozených kontur vaší tváře. A kam líčka nanášet? Barvu aplikujeme pod lícní kostí, zhruba od její poloviny až ke spánkům a doztracena. Jedině tak vytvoříme efekt "fresh looku", o který by nám všem mělo jít.

Bronzový Choupenitch: Nechal jsem tam srdce, trénoval v garáži a strašně dřel | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama