reklama

4 jednoduché kroky ke krásným vlasům, které zvládne každý

Co všechno byste měla udělat pro to, aby se zlepšila kvalita vašich vlasů? Tady jsou čtyři důležité kroky k vysněnému cíli.

Foto: Shutterstock

Není toho moc, a když všechna čtyři doporučení budete dodržovat dva až tři měsíce, na jaře z vás bude diva!

1) Avokádo, vejce a fazole
Ovlivňuje kondici celého organismu, takže samozřejmě i vlasů. Co do jídelníčku zařadit, aby to vašim kadeřím prospělo? Mandle, vejce, avokádo, ovesné vločky, špenát, cizrnu, kterou si můžete dát například ve formě hummusu. Zařaďte do stravy krůtí maso, ryby a luštěniny. Složení stravy se opravdu na vzhledu a kvalitě vašich vlasů odrazí, ale nebude to ze dne na den.

2) Správné zacházení
To znamená vhodně zvolená péče – kondicionér, šampon, jednou týdně masku kvůli výživě a hydrataci. Máte nutkavou potřebu mýt vlasy denně, jinak se cítíte nesvá? Zkuste se psychicky trochu přenastavit, protože každodenní mytí ve své podstatě není pro vlasy a vlasovou pokožku to pravé ořechové.

"Nejdůležitější je, abychom sice byly psychicky v pohodě, nicméně musím říct, že každodenní umývání vlasů není dobré. V dnešní době všichni chceme být dokonalí, voňaví, ale samotné vlasy tím trpí, takže doporučuji umývat vlasy  maximálně třikrát týdně a vždycky si je foukat," doporučuje přední kadeřnice Lea Trabaková.  

3) Masáž hlavy
Vždycky jsem si myslela, že masáž pokožky hlavy je jen takovým příjemným relaxačním bonusem v kadeřnických salónech, které někoho nadchnou a nikoho neurazí. Až kadeřnice Lea Trabaková mě upozornila na to, že masírování hlavy opravdu prospívá posílení vlasů, zvlášť v obdobích, kdy z nějakého důvodu nadměrně vypadávají. Vhodná je pravidelná masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu. Krouživými pohyby a pomocí prstů to zvládnete i sami, ideálně každé ráno a každý večer. Postupujte od spánků až k temeni hlavy a tento postup několikrát opakujte.

4) Doplňky stravy

Zvlášť přes zimu máme velký výdej energie a ne všichni si dokážeme uhlídat správné složení jídelníčku. Mohou tím trpět i vlasy a nehty. Co s tím? Zkuste doplňky stravy: tablety s vysokým obsahem vitamínů a minerálů, které komplexně podporují zdravý růst vlasů i nehtů. Důležitý je zinek, selen, vitamíny skupiny B a křemík.

Pak je tady ještě pátý významný moment, kvůli kterému naše vlasy ztrácejí na přitažlivosti, a tím je stres. Protože nám je ale jasné, že vůlí a trpělivostí stres neodbouráme, nebudeme vám dávat nevyžádané a nereálné rady. Nicméně pokud byste dodržovala všechny naše rady a vlasy by přesto nebyly ve svém živlu, pravděpodobně budou příčinou nervy, které pracují za vás. Nezbývá než doufat a věřit, že všechno jednou pomine a vaše psychika, fyzično, a tím pádem i vlasy se opět rozzáří.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama