reklama

3 triky, díky nimž vám opálení vydrží až do zimy

Opálená pokožka vypadá zdravější, opálené tělo potom štíhlejší a pevnější. Tedy pokud jsme to nepřehnali a nemáme téměř oranžovou barvu, která způsobí spíš svraštění kůže a tvorbu vrásek a pigmentových skvrn. Tu zdravou barvu bychom si ale nejraději udrželi po celý rok. Poradíme vám pár triků, jak vypadat až do zimy jako "od moře".

Foto: Profimedia.cz

Opálená pokožka vypadá zdravější, opálené tělo potom štíhlejší a pevnější. Tedy pokud jsme to nepřehnali a nemáme téměř oranžovou barvu, která způsobí spíš tvorbu vrásek a pigmentových skvrn. Tu zdravou barvu bychom si ale nejraději udrželi po celý rok. Poradíme vám pár triků, jak vypadat až do zimy jako "od moře".

Než ale vůbec začnete přemýšlet nad tím, jak dlouho vám bronz vydrží, zapamatujte si jednu hlavní zásadu: jakkoli krásná barva pokožky nestojí za poškozené zdraví. Opalujte se tedy s rozvahou a bezpečně, protože nic se nemá přehánět.

1. Opalovací krém

Čím kvalitnější vaše opálení bude, tím déle vám vydrží, proto je třeba jít na to postupně. Jednak si rozložte pobyt na sluníčku a neležte na něm celý den a jednak se pravidelně mažte opalovacím krémem. Pokožka nedostane tolik zabrat, nespálí se a vy máte jistotu, že se vám opálení po návratu z dovolené neoloupe. Bude zkrátka tělu přirozenější.

Kromě toho díky krému se do kůže nedostanou škodlivé sluneční paprsky, které ji ničí - jednak je kvůli nim zbytečně vysušená, jednak je náchylnější k tvorbě ošklivých pigmentových skvrn, na sluncem narušené kůži se navíc rychleji tvoří vrásky, o nádorech a rakovině nemluvě. 

Mazat byste se měli nejen na pláži, ale před každým pobytem na slunci, tedy klidně i před odchodem do práce, a to minimálně o dvacet minut dřív, než vyjdete ven, aby se krém stihl správně vstřebat. A pokud si myslíte, že když letos nejedete k moři, ale jen na Lipno, a tak vám bohatě postačí opalovací krémy z loňska, jste na omylu - během roku se z nich ztrácí účinné látky, a tak vás příliš neochrání.

2. Hydratace

Jistě dobře víte, že když je vaše kůže suchá, tvoří se na ní maličké šupinky, které se odlupují. Takže čím víc vysušená vaše pokožka bude, tím rychleji o letní bronz přijdete.

Dbejte proto na dostatečnou hydrataci, abyste olupování předešli. Netýká se to ale jen vašeho obličeje a nohou, mazat byste si měli celé tělo, a klidně hned několikrát denně. Po ranní sprše, večer, než jdete spát... Dnes jsou na trhu i chytrá tělová mléka či oleje ve spreji, které na sebe můžete snadno a rychle nastříkat i během dne.

Čtěte také: 7 tipů pro bezpečné opalování

Když už je řeč o olejích, rozhodně se jich nebojte. Jsou často výživnější než tělová mléka, navíc se po nich kůže krásně leskne, díky čemuž budete vypadat štíhlejší. Snad jen pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť obličeje, aplikujte olejíčky jen na tělo. Ovšem i na těle bychom olej měli důkladně rozetřít (jak už bylo řečeno, nic se nemá přehánět), pokud se tedy zrovna nechystáte na závody v kulturistice...

3. Peeling

Peeling by se měl stát vaším druhým nejlepším kamarádem hned po hydratačních přípravcích, a to ideálně ještě před začátkem opalovací sezony. Rozhodně nevěřte tomu, že peelingem si opálení "smyjete". Funguje to spíš naopak, čím vyživenější vaše kůže bude, tím déle si udrží hnědou barvu. 

Peeling jen odstraní zbytky staré odumřelé kůže, která tak nebude bránit při přijímání ochranných a hydratačních krémů, navíc díky tomu bude opálení viditelnější. Peeling celého těla můžete provádět klidně dvakrát týdně a nezapomeňte po něm tělo natřít zmíněnými pečujícími přípravky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete zdravé vlasy? Jděte na to přes jídlo

5 způsobů, jak se zbavit nechtěných chloupků

Jak hubnout při nakupování? Stačí číst

Etzler: Byl jsem velký piják. Předběhl jsem život a teď se vracím. Bratr mi moc chybí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama