reklama

Máte zplihlé a jemné vlasy? Naučte se tři kroky k mega objemu

Stěžujete si na vlasy bez objemu, ale po jejich mytí jdete hned spát? Takhle by to nešlo. S nevyfoukanými vlasy a bez použití stylingových přípravků žádnou velkou parádu neuděláte. Ani v posteli.

Foto: Thinkstock

Kamarádky mi říkají: "Tobě se mluví o bohatém účesu, když máš husté vlnité vlasy, ale co mám říkat já? Viděla jsi těch pár chlupů, co mi na hlavě narostlo?"

I s jemnými vlasy uděláte velké divadlo. Chce to jen správnou volbu přípravků, důslednost a trpělivost. Prostě se jim musíte víc věnovat. Nezapomeňte, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy.

Kromě klasické péče o vlasy a jejich stylingu popřemýšlejte, jestli byste neměla také vlasy přistříhnout. Vím, že často bojujeme o každý milimetr délky, nicméně z beztvarých 'dek' na naší hlavě už žádný zázrak nenastane. Správný střih dopomůže ke skvělým výsledkům. A mnohdy stačí opravdu i pět milimetrů, zvlášť u vlasů vlnitých.

1) Správné mytí

Je to tak, bez správného mytí vytouženého objemu vlasů nedosáhnete. Vybírejte šampon a kondicionér speciálně určené na objem. Přípravky by měly mít lehké složení, které vlas doslova nafoukne, ale nezatíží.

Jak na to: Na jedno mytí použijte čajovou lžičku šamponu. Větší množství vlasy lépe neumyje, spíš po nich steče, lepší je šamponování zopakovat. Důkladně odstraňte zbytky vlasové kosmetiky a vodou nešetřete. Jinak získaný objem ztratíte dřív, než vyjdete z domu.

2) Foukání

S tvarováním vlasů nespěchejte. Nechte vlasy zčásti proschnout a upravujte je až v poslední třetině schnutí. To už jsou na tvarování připraveny a budou vás více 'poslouchat'.

Jak na to: Před foukáním si přizvěte na pomoc pěnové tužidlo a hřebenem jej rovnoměrně naneste po celé délce vlasů. Začněte vlasy vysoušet v předklonu a na závěr používejte kulatý kartáč. Zaměřte se hlavně na vlasy na temeni hlavy, kde většinou objem potřebují nejvíc.

3) Fixace

Ještě než vytvořený objem lakem zafixujete, přesvědčte se, že jsou vlasy opravdu suché. Jinak si vyfoukaná hříva po chvíli udělá, co chce, a nic nezmůže ani flakon  tužicích přípravků. Při výběru dejte přednost laku pro objem vlasů, který díky speciálnímu složení vlasy neslepí a zanechá účes plný objemu.

Jak na to: Vyzkoušejte vlasy prolakovat v předklonu. Hoďte vlasy zpět dozadu a opět jemnou mlhou přestříkejte. Takto vytvořený objem vydrží celý den. A pokud vlasy chcete lakovat a současně tvarovat, nastříkejte si lak na prsty a do vlasů ho vmačkejte.

Naše tipy:

  • Vlasy lakujte až ve chvíli, kdy úpravu účesu ukončíte. Pokud vlasy chcete lakovat a současně tvarovat, nastříkejte si raději lak na prsty a těmi vlasy přizvedávejte a upravujte.
  • Nepoužívejte víc stylingu ani v touze po větším objemu, to je častá chyba. Velké množství stylingu vám větší objem nezaručí. Raději pro zvětšení objemu kombinujte pečující i stylingovou kosmetiku.
  • Pokud ale si vlasy myjete denně, můžete používat více stylingových přípravků, neboť je každý den z vlasů odstraníte. Jinak to se stylingem nepřehánějte, zbytečně vlasy zatížíte, budou se mastit a svůj objem neudrží.
  • Nezapomeňte na základní pravidlo. Dokonalý styling začíná u mytí, takže mu věnujte dostatečnou pozornost a vlasy na závěr důkladně opláchněte. Po umytí je nefrotýrujte, ale zabalte do ručníku, ten odsaje přebytečnou vodu a po chvilce se můžete pustit do vysoušení.
Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama