reklama
 

12 způsobů, jak vypadat lépe nahá

Pár chytrých triků, které vás připraví na důležitý moment odhalení.

Foto: Thinkstock

Neexistuje moc lidí, kteří se nazí cítí komfortně, nebo se vyloženě těší, až budou moct odhalit tělo v plavkách nebo spodním prádle. A platí to dvojnásob, pokud se máme odhalovat před někým, na kom nám záleží a pro koho chceme být nejkrásnější.

Od časopisu Allure jsme naštěstí odkoukali pár chytrých triků, které fungují, takže teď se můžete na ten zásadní moment trochu připravit i vy.

1) "Oškrábejte" celulitidu

Funguje to okamžitě. Když si zhruba půl hodinku předtím, než skočíte do plavek, provedete důkladný peeling nebo masáž lufou, bude kůže na několik hodin vypadat hladší a pevnější.

2) Rozsviťte světlo

Všechno, co svítí přímo seshora, zhasněte. Zapněte jen stojací nebo stolní lampičky, případně svíčky. Tenhle druh světla nahému tělu lichotí mnohem víc. "Vytvoří ty správné stíny, které pomohou vytvarovat postavu," vysvětluje fotograf Brian Leighton.

3) Správně se oholte

Tedy ne úplně, ale zkuste zapomenout na brazilskou depilaci. Když si v klíně necháte úzký, nebo klidně i širší proužek, budou vaše boky a pánev opticky užší. Majitelka kalifornského salonu Queen Bee Jodi Shays radí, že ještě lepší než proužek je obrácený trojúhelník: "Čím širší boky máte, tím širší by měla být horní linie trojúhelníku."

4) Nahé nehty

I takový detail jako je lak na nehty někdy dokáže zázraky. Nalakujte si nehty na nohou tělovým odstínem a uvidíte, že vaše nohy hned budou vypadat delší.

5) Skákejte

Pamatujete si na speciální cvik jménem žabák, který nás nutili dělat na základce? Věděli, co dělají, protože on působí na celé tělo - výskok ze dřepu s roztaženýma rukama posílí nohy, tělo i ruce. Skákejte takhle minutu a půl každé ráno (stačí na místě, nemusíte do dálky) a uvidíte rozdíl. Od věci není ani skákání přes švihadlo.

6) Přidejte výpady

K téhle minutě a půl přidejte ještě minutu a půl, během nichž budete dělat výpady střídavě pravou a levou nohou. Pro hezký zadek a pevná stehna je to skvělá věc. Abyste zvýšila účinnost, střídejte nohy ve skoku.

7) Naolejujte se

Lesklá kůže vypadá štíhlejší a tak nějak celkově přitažlivější. Pořiďte si kokosový olej, který ji kromě estetického faktu také na dlouhou dobu vyživí a ozdraví.

8) Zbavte se červených teček

Kazí dojem z vašeho zadečku malé červené tečky a pupínky? Většinou je způsobuje pot, respektive soli a enzymy, které pot obsahuje, a které když delší dobu zůstanou na kůži, mohou ji podráždit. Řešení? Používejte antiperspirant nejen do podpaží, ale i na tyto partie.

9) Vystínujte se

Pokud chcete vaše tělo dovést k dokonalosti, pořiďte si tělový make-up nebo bronzer v trochu tmavším odstínu než je vaše kůže a naneste ho pod zadek. Vezměte si jakoukoli fotografii modelky zezadu a podívejte se, kam jí pod zadečkem a na stehnech dopadá stín. To všechno je záměr, aby vypadala lépe, proto přesně na tahle místa, naneste zmíněný produkt.

10) Pro ploché břicho

Jestliže do dne D zbývá ještě týden, a vás trápí větší nebo nafouklé bříško, zkuste si trochu pohrát se stravou. Sedm dní před přestaňte pít alkohol. Pět dní před vynechte lepek, který způsobuje zadržování vody a dva dny předem se vyhýbejte mléčným výrobkům.

11) Správně si sedněte

Na pláži se vám může hodit chytrý trik, který tak často používají fotografové při focení aktů nebo plavkových katalogů: Abyste vypadala co nejlépe, klekněte si a posaďte se na kotníky. Narovnejte záda a ramena tlačte mírně dozadu, jako byste se chtěla prohnout. Pokud si také někdy chcete lehnout, v poloze na zádech pokrčte nohy v kolenou, na břiše buďte vzpřímená na loktech.

12) Lokty od sebe

Máme tu ještě jednu oblíbenou zeštíhlující pózu: Aby váš pas i paže vypadaly štíhlejší, mějte ruce mírně pokrčené a lokty mějte od těla. Kdybyste si náhodou připadala jako robot, položte ruce na boky, nebo je zastrčte do kapes.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete být veganem? Tahle pravidla musíte znát

10 věcí, které byste měli zahodit. Škodí totiž zdraví

Zhubnout můžete i obyčejnou chůzí: Jak na to?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama