reklama

10 tipů, jak díky líčení opticky zvětšit oči

Málokdo má velké a výrazné oči s pohádkovými řasami od přírody. Naštěstí existuje spousta triků a vychytávek, jak si ke krásnějším očím dopomoci.

Foto: iStock

Výrazné oči vždy dělají obličej krásnější. Nejde jen o linky a nanesení řasenky, i když bez ní se samozřejmě neobjedete.

Existuje spousta dalších triků, díky kterým půvab svých očí podtrhnete.

1) Používejte správný krém

Všechno záleží na očním okolí, proto začněte správnou péčí. Kůže v okolí očí je velice tenká a potřebuje trochu jinou péči, než ostatní části obličeje. Pořiďte si proto speciální oční krém, případně i oční sérum. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Kosmetika sice neumí zázraky, ale určitě kůži rozjasní, a ta pak bude vypadat zdravější i mladší. Když vás budou trápit otoky očí, zkuste známý triky s plátky okurky či s kostkou ledu, ale existují i speciální krémy, jež redukují otoky, vyzkoušejte například Diadermine Lift. Vynikající jsou například textilní masky Sephora Collection nebo produkty britské lékárenské značky Medik8.

2) Korektor

Ani tmavé kruhy bohužel nezmizí lusknutím prstu, a někdy na ně moc nezaberou ani speciální procedury. Kůže pod očima je totiž natolik tenká, že skrz ni prosvítají všechny tmavé žilky, a tak kruhy nemusí mít nic společného s tím, jestli spíte hodně anebo málo. Proto je velmi důležité naučit se je maskovat. Korektor by proto měl být vaší základní zbraní. Jestli máte kolem očí vrásky, volte raději minerální. Tekutý by se v nich totiž usazoval.

3) Make-up

Korektor však nezvládne všechno. Aby kolem očí nevytvořil pro změnu bílé skvrny, je třeba pleť sjednotit make-up. Jen na dokonalé pleti totiž oči správně vyniknou a nic je nebude "rušit". Make-up můžete klidně nanést na korektor, a vše ještě ztvrdit rozjasňovačem.

4) Silná linka

Malým očím hodně lichotí silná linka na horním víčku. Táhněte ji od vnitřního koutku oka a směrem ven ji rozšiřujte. Nebojte se ji protáhnout do tvaru kočičích očí. Opticky tím zvětšíte oko i prodloužíte řasy. Nemusíte se přitom držet jen černé barvy. Dobře poslouží i hnědá (působí přirozeněji) nebo tmavě modrá (díky té zase bělma vypadají bělejší).

5) Správná barva

Jestli máte pocit, že by vaše oči měly být trochu větší, měla byste si zvyknout používat oční stíny. Jejich správný odstín totiž dokáže zázraky. Volte třpytivě modrou, ale spíš s šedým nádechem, nikoli tyrkysovou. Skvělé jsou stříbrné stíny, ale i růžové nebo fialové. Vyhněte se však matným produktům, které by vám v tomto ohledu moc nepomohly.

6) Stínování

Když už nanášíte stíny, trochu si s nimi pohrajte. Pořiďte si paletku, která obsahuje několik odstínů jedné barvy a oko hezky vystínujte. Nejtmavší stín přitom patří do vnějšího koutku oka, směrem dovnitř zesvětlujte. Stínovat ale můžete i směrem nahoru, na což je ale lepší použít trochu přirozenější barvu, například hnědou. Naneste ji na nadočnicový oblouk, a to tak, že začnete zhruba v polovině oka a štětečkem (nebo klidně jen prstem) pojedete směrem ven. Oči tak získají hloubku. Stín vždy rozetřete do ztracena a nepoužívejte ho příliš, ať nad okem nevznikne nevzhledný pruh.

7) Bílá tužka

Snad nic nefunguje tak dobře jako bílá tužka na oči. Použít ji můžete kdykoli, bez ohledu na styl líčení, který jste právě zvolili. Nanáší se totiž dovnitř oka, na vnitřní hranu víček, a klidně ji oko orámujte úplně celé. Garantujeme vám, že své oči pak v zrcadle skoro nepoznáte.

8) Kleštičky

Výrazné řasy by v případě malých očí měly být naprostou samozřejmostí. Jenže samotná řasenka na to nemusí stačit. Proto je před jejím použitím pořádně stiskněte kleštičkami. Snažte se je sevřít až u samých konečků a sevření držte na zhruba osm vteřin na každém oku. Pak svůj výtvor zafixujte řasenkou.

9) Řasenka

Bez ní výrazné oči nevykouzlíte. Ale snažte se na ní nešetřit a opravdu vybrat kvalitní produkt, který se nebude drolit a rozmazávat. Pokud si přejete docílit efektu hustších a delších řas, klidně při nanášení přidejte o vrstvu navíc. Připravte si ještě maličký hřebínek, anebo třeba starý (samozřejmě vyčištěný) kartáček od řasenky, abyste případně slepené řasy měla čím oddělit.

10) Výrazné obočí

Jeho úpravu určitě nepodceňujte, měla by být součástí pravidelné péče o krásu vašeho obličeje. V první řadě by mělo mít správný tvar. Pokud si nejste jista tím, co vám bude slušet nejvíc, obraťte se na odborníka, ať už to bude kosmetička ve vašem salonu nebo v browbaru (objednejte se třeba do Sephory, kde vám obočí rovnou i upraví). Obočí lze pak ještě opticky zahustit a zvýraznit pomocí tužky, gelu nebo pudrových stínů, skvělé jsou paletky k úpravě obočí, které koupíte v drogerii nebo parfumerii.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama