reklama

Nachlazení nám již plány nezkazí

Nachlazení patří mezi nejběžnější onemocnění, kterými si několikrát za život projde každý z nás.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.

Nachlazení patří mezi nejběžnější onemocnění, kterými si několikrát za život projde každý z nás.

Dnešní lidé jsou velmi aktivní, zvládají práci i péči o domácnost a děti, věnují se svým zájmům a přátelům. Jsou otevření novým věcem a zážitkům a stále chtějí být v kontaktu se svým okolím. Nemohou si tedy dovolit, aby jejich plány zkomplikovaly nebo dokonce zcela zmařily nepříjemné projevy chřipky a nachlazení*.

Na český trh přichází světově nejúspěšnější řada volně prodejných léčivých přípravků VICKS, které byly speciálně vyvinuty tak, aby přinesly rychlou a efektivní úlevu od všech nejčastějších příznaků chřipky a nachlazení a lidé se tak mohli rychle vrátit ke svým každodenním aktivitám.

Jak rozeznáme chřipku od nachlazení?

Chřipku neomylně poznáme tak, že Vás přepadne rychle. Pokud jste ještě ráno plní energie, nic Vás nebolí a večer už máte horečku, jste unavení, bolí Vás hlava a celé tělo, pak máte chřipku. Virus chřipky je velmi agresivní a nebezpečný pro lidský organismus. Často přechází v komplikovanější onemocnění, například v zápal plic. Pokud máte na pravou chřipku podezření, měli byste rychle vyhledat lékařskou pomoc.

Naopak nachlazení se vkrádá postupně. Jeden den máte ucpaný nos, příští den se přidá bolest v krku a chrapot a nakonec třeba i časté kýchání. Celkově však nejsou příznaky nachlazení tak závažné, jako u chřipky. Až 74 % pacientů s nachlazením obvykle trpí více obtěžujícími příznaky najednou. Patří mezi ně zejména horečka, ucpaný nos, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, bolest v krku, vlhký nebo suchý kašel.

Jak se ochránit?

Proti běžné viróze není prakticky žádná ochrana, záleží na naší imunitě, jestli se jí dokáže ubránit sama. Základem je prevence, která spočívá ve zdravém životním stylu, dostatku tekutin a vitamínu C. Důležitý je také spánek a otužování. Pokud se přesto nachladíme, stačí symptomatická terapie (léky proti jednotlivým příznakům na kašel, na rýmu, na horečku či bolest hlavy) a klid na lůžku.

Vhodné jsou léky s přírodními složkami, které pomáhají stimulovat imunitní systém (vitamin C, zázvor, med), či usnadňují vykašlávání (med, šalvěj, mateřídouška), uvolňují horní i dolní dýchací cesty (mentol, máta, eukalyptus).

Léčivé přípravky VICKS obsahují klinicky osvědčené účinné látky v kombinaci s oblíbenými přírodními ingrediencemi a lze je volně zakoupit v lékárnách (dostupné jsou všude).
 

Před použitím si pozorně přečtěte příbalové  informace léků. Léky k vnitřnímu užití. Sinex Vicks lék k aplikaci do nosu.

Vicks SymptoMed Complete citrón, prášek pro přípravu perorálního roztoku, zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky včetně kašle.  MedExpecto Vicks sirup med a zázvor, guaifenesinum, usnadňuje vykašlávání.  MedDex Vicks pastilky na suchý kašel s medem, dextromethorphanum. Sinex Vicks aloe a eukalyptus 0,5 mg/ml, nosní sprej, oxymetazolini hydrochloridum, úleva od ucpaného nosu.

 

*Zdroj: Euromonitor International - Consumer Health 2012 (Cough, cold and Alleny (hay fever) remedies)

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama