reklama
 

Chtějí doma optimální teplotu pro lepší odpočinek

Chtějí doma optimální teplotu pro lepší odpočinek.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Komerční sdělení

Manželé Čermákovi mají velkou radost z dalšího přírůstku do rodiny, ale i z nově zrekonstruovaného podkrovního bytu, kam jim proudí střešními okny dostatek denního světla. S příchodem slunného a teplého období ale zjistili, že střešní okna, a to zejména v dětském pokoji, potřebují stínění, aby malá Terezka mohla nerušeně a při optimální interiérové teplotě odpočívat i během dne. Tyto požadavky umí splnit správně zvolené rolety a zaluzie, které plně odpovídají potřebám každého z nás.

Aby v místnosti nebylo v létě takové horko

Pokud chceme, aby v místnosti v létě nebylo takové horko, je nejúčinnějším řešením proti přehřívání podkroví v létě předokenní roleta VELUX. Dokáže zachytit až 95 % tepla ze slunečních paprsků ještě před dopadem na sklo. V zimním období naopak účinně snižuje tepelné ztráty až o 15 % a ušetří tak výdaje za vytápění. Předokenní roleta navíc chrání střešní okno před poškozením i před nechtěnými pohledy zvenčí. Dokáže také snížit venkovní hluk z deště a krupobití až o 3 dB. Ve stažené poloze dokonale zatemní interiér.

Dalším jednoduchý a účinným způsobem, jak interiér ochránit před nadměrným sluncem je venkovní markýza VELUX, která sníží prostup slunečního tepla přes okno do podkroví až o 90 % a vytváří tak v letních měsících v interiéru příjemné klima. Přitom ji můžete mít staženou po celé léto, nijak nebrání výhledu ani manipulaci s oknem.

Předokenní roletu i venkovní markýzu můžete ovládat manuálně nebo dálkově na solární či elektrický pohon. Můžete je taky zkombinovat s jakýmkoli typem vnitřních rolet či žaluzií VELUX, které slouží hlavně k regulaci světla během dne a i k dekoraci interiéru.

Zatemnění místnosti v kteroukoli denní hodinu

Máme-li požadavek na zatemnění místnosti v kteroukoli denní hodinu, nabízí se zcela zatemňující roleta VELUX, která zachytí i nejintenzivnější sluneční světlo. Díky důmyslnému technickému řešení poskytuje nejlepší zatemnění místností, jaké je na trhu k dispozici. Je proto vhodným řešením zejména do ložnic nebo dětských pokojů. Zcela zatemňující roleta může vaše podkroví i ozdobit. Nabídka barevných vzorů je opravdu široká, vybírat můžete až ze 40 různých dekorů. Letos je tu navíc novinka - designová kolekce zcela zatemňujících rolet VELUX od světově známého návrháře Karima Rashida. Nová kolekce nese atraktivní trendové potisky, které výborně doplní moderní interiér, a dokonce mohou být jeho výrazným dekorativním prvkem.


Jak regulovat intenzitu světla?

Chceme-li místnosti jen lehce přistínit nebo ovládnout intenzitu denní světla, nabízí se některý z následujících doplňků.

Plisovaná roleta VELUX umožňuje citlivou regulaci světla. Horní i spodní ovládací lištu lze nastavit v jakékoli pozici, třeba i uprostřed okna. Přesné ovládání dopadu a intenzity světla umožňují lamelové žaluzie VELUX, které v sobě spojují klasickou eleganci s jednoduchostí. Lamely jsou umístěné v postranních lištách, které zabraňují jejich prověšení. Při ovládání se obejdete bez obvyklého provázku - lamely se naklápí pomocí jezdce. Jednoduché a účinné zastínění pro každou místnost nabízí zastiňovací roleta VELUX. Během dne místnost příjemně a prakticky zastíní a dodá ji originální vzhled a styl. Zastiňovací roletu lze na okně nastavit v jakékoli pozici.

Ovládání vnitřních rolet a žaluzií můžete zvolit manuální, nebo dálkové na elektrický či solární pohon. Díky postranním vodicím lištám je lze na okně nastavit v jakékoli pozici.

Pro příjemnou atmosféru v podkroví i během horkých letních dnů můžete zcela vnitřní rolety a žaluzie doplnit o venkovní markýzu nebo předokenní roletu a získáte tak kontrolu nad vstupem tepla do místnosti.

Jak ušetřit?

V období od 1. května do 31. srpna 2011 můžete využít při koupi rolet a žaluzií VELUX 15% slevy. Na předokenní rolety VELUX se v tomto období vztahuje dokonce 30% sleva. Dopřejte si příjemné klima ve vašem podkroví za příznivou cenu. Více informací najdete na www.velux.cz.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama