reklama

Pokřikování i výhrůžky o podříznutí. Každá to zažila. Herečka mluví ze zkušenosti

Britská herečka a hvězda filmů Piráti z Karibiku Keira Knightleyová pojmenovala současnou situaci jako depresivní. V posledním rozhovoru říká, že každá žena, i ona sama, zažila v životě sexuální obtěžování.

Foto: Shutterstock

Britská herečka Keira Knightleyová v rozhovoru pro časopis Harper's Bazaar promluvila o sexuálním obtěžování. Řekla, že doslova nezná žádnou ženu, která by podobné chování nezažila, včetně sebe samé. 

Šestatřicetiletá herečka a hvězda filmů Piráti z Karibiku v rozhovoru, který vyjde tuto středu na stáncích v britském magazínu Harper's Bazaar, pojmenovala současnou situaci jako "zas*aně depresivní".

Na otázku, zda se někdy setkala se sexuálním obtěžováním, odpověděla: "Ano! A doslova neznám žádnou ženu, která by nezažila nějakou jeho formu. Od pokřikování na ulici až po výhrůžky, že vám podříznou krk."

Uvědomila si, že něco není v pořádku v momentě, kdy ženy kolem ní začaly vyjmenovávat bezpečnostní opatření, která dělají, když jdou večer domů. "Pomyslela jsem si, vždyť já dělám to stejné a nikdy jsem o tom ani nepřemýšlela." 

Herečka v lednu tohoto roku v rozhovoru pro britský zpravodajský web Guardian také kritizovala přístup filmařského průmyslu. Ten od herečky podle ní očekává, že bude koketní, nebo mateřská. "Když jsem natáčela film o mateřství a o přijetí ženského těla, omluvila jsem se a řekla, že tento film - a obecně intimní scény - budu natáčet pouze v případě, že je režisérem žena."

Ve svém posledním rozhovoru dvojnásobná slavná matka také prozradila, jak udržovala během lockdownu rodinnou pohodu. "Každý den jsem se nalíčila červenou rtěnku a oblékla si všechny módní kousky značky Chanel, které mám ve skříni. Dcera Edie si dala do vlasů mašli a na záda vílí křídla."

Dcery Edie a Delilah vychovává s manželem, hudebníkem a bývalým členem kapely Klaxons Jamesem Rightonem. "Říkala jsem si, jaký má smysl, aby tyhle krásné věci zůstaly ve skříni, když to venku vypadá tak apokalypticky a strašidelně? Cítila jsem, že je důležité, aby se děti cítily šťastné."

Prohlédněte si zrcadlové bludiště na Petříně. Původně sloužilo úplně jinému účelu | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama