reklama

Selfie vévodkyně trhá rekordy: Kate ho natáčela poprvé a pro dobrou věc

Jedna z nejoblíbenějších aristokratek světa a manželka budoucího britského krále by mohla být jednou z nejvlivnějších influencerek na světě. Dokonale ovládá techniku vystupování před kamerami a na sítích je velmi přirozená. Protokol jí ale umožňuje používat Instagram jen výjimečně.

Selfie vévodkyně trhá rekordy: Kate ho natáčela poprvé a pro dobrou věc | Video: Kensingtonroyal

Ačkoliv to zprvu vypadalo tak, že Instagram a další sociální sítě jsou přirozeným prostředím spíš pro vévodkyni Meghan a její švagrová Kate se v tomto ohledu drží zpátky, selfie manželky prince Williama teď trhá rekordy. 

Už během první pandemické vlny se vévodkyně Kate stala ikonou videohovorů. Dokázala je zvládat s neuvěřitelnou přirozeností, působit na nich autenticky a zároveň vypadat stylově. Tyto hovory na Zoomu královská rodina uskutečňovala v rámci nejrůznějších charitativních projektů. 

Najednou ženy po celém světě chtěly vypadat na svých videokonferencích právě jako Kate: v pastelových šatech, s přirozeným make-upem a zajímavými šperky. Nyní, ve třetí vlně korona krize vévodkyně tento svůj status ještě upevnila, když na oficiální instagramový účet vévodů z Cambridge nahrála své první video selfie. 

V něm s grácií sobě vlastní hovoří o Týdnu dětského psychického zdraví, jehož je patronkou od roku 2015. Posledních osm let je také aktivní podporovatelkou britské organizace Place2Be, která pečuje o mentální zdraví nejmenších.

Skepticismus se nepotvrdil

Zde se hodí připomenout, že členům britské královské rodiny protokol zakazuje mít osobní profil na sociálních sítích. Proto musela vévodkyně Meghan před svatbou s Harrym zavřít nejen svůj profil na Instagramu, ale také blog. V roce 2019 si ale vévodové ze Sussexu prosadili svůj samostatný oficiální instagramový profil, kde upozorňovali na nejrůznější charitativní události, a také zde oznámili narození syna Archieho. 

Britská královna byla zprvu k sociálním sítím velmi skeptická, ale během pandemie tuto platformu využila, aby komunikovala s veřejností. Stejně jako vzala na milost videohovory.

Katino selfie video momentálně nasbíralo půl milion srdíček a webovou stránku výše uvedené charity pro děti navštívilo o 700 % lidí více než loni. Díky tak banální věci jako milý, přirozený, krátký spot vévodkyně z Cambridge se tak stále více dospělých dozvídá o důležité kauze, jakým je psychická ochrana dětí.

Kate jako vzor celebrit

Řada celebrit by se mohla od vévodkyně Kate učit, jak na sociálních sítích svou osobnost prezentovat. Na onom video selfie je aristokratka jen lehce nalíčená, ale dobré denní světlo vyhlazuje její tvář, má na sobě obyčejnou bundu a kulich s bambulí. Působí přístupně, jako jedna ze svého lidu. 

V souvislosti s Kate se často hovoří o tom, že možná není tak charismatická a osobitá jako Lady Diana, ale její inteligentní, civilní projev jí umožňuje stát se vévodkyní lidských srdcí. Onou princeznou lidu totiž tchyně Diana navždy zůstane a Kate jde jen důstojně v jejím odkazu.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama