reklama

Zájem o first minute zájezdy roste

Čechy láká množství slev a benefitů, které first minute zájezdy nabízejí. Poptávka stoupá i díky nákupům na internetu

Istanbul
Istanbul | Foto: Isifa/Thinkstock

Mnoho Čechů nakupuje letní dovolenou už v zimních měsících. Láká je množství slev a benefitů, které s sebou přinášejí first minute zájezdy.

Poptávka stoupá díky internetu. Online prodej first minute zájezdů se zvýšil až o šedesát procent. Důvodem je brzké zahájení prodeje a množství bonusů v podobě velkých slev a výhod, které jsou k tomuto typu zájezdu nabízené. Nabídka je už od poloviny října, ale nejvíce se nakupuje v těchto měsících. Letní dovolenou si tak lidé pořizují už půl roku dopředu. Podle prodejců zájezdů letos patří k nejoblíbenějším destinacím v rámci first minute Řecko, Itálie a Turecko.

Internetová cestovní agentura Invia.cz zaregistrovala šedesáti dvou procentní nárůst prodeje first minute zájezdů. Jde o velký a významný podíl celkového prodeje. Poptávka po dovolených s bonusem za včasný nákup stoupá na úkor prodeje last minute zájezdů. Tuzemská cestovní kancelář EXIM Tours uvedla, že prodej first minute zájezdů se zvedl oproti minulému roku o deset procent. V celkovém režimu pak prodají až čtyřicet procent first minute dovolených.

Díky bonusům je možné cenu snížit až o třetinu oproti standardní hodnotě. Zájemci tak mohou získat slevy od deseti procent do dvaceti procent. K nejoblíbenějším benefitům patří slevy pro děti do osmnácti let či pro seniory.

"Cestovní kanceláře podpořily nabídku first minute zájezdů pro nastávající sezónu řadou pobídek, z nichž zvláště zajímavá je například garance nejnižší ceny, tedy garantují, že first minute nebude dražší než last minute. Dalšími oblíbenými nabídkami jsou dvě děti zdarma, polopenze zdarma či transfer na letiště v ČR zdarma," informoval Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama