reklama
 

V e-shopech jsou atraktivní lednové ceny

Chystáte se nakupovat? V lednu se to vyplatí, protože obchodníci snižují své ceny

Foto: Aspen.pr

Až sedmdesátiprocentní slevy na vybrané zboží začali nabízet po Vánocích provozovatelé internetových obchodů. Velice výhodně lze v těchto dnech nakoupit například elektroniku nebo domácí spotřebiče. První vlnu slev odstartovali obchodníci jen několik dní po Štědrém večeru, druhou plánují na leden a někteří z nich budou nabízet zlevněné zboží i v únoru. Informuje o tom Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

"Do povánočních slev se dostane sezónní zboží, které zůstalo prodejcům skladem: jde například o chytré telefony, televize, počítačové komponenty a další elektroniku, kterou prodejci postupně nahradí technologickými novinkami. Zajímavé slevy najdou zákazníci také v segmentu zimních bund, snowboardového oblečení nebo lyžařského vybavení," říká Vetyška.

Kdo chce v e-shopech využít povánočních slev skutečně efektivně, měl by sledovat nabídku internetových prodejců denně. Obchodníci totiž slevy každý den aktualizují a snižují ceny dalšího zboží. "Například televizi, domácí kameru nebo myčku na nádobí lze koupit i o několik tisíc korun levněji než v předvánoční a vánoční sezoně. Slevy na určitý typ zboží se mohou vyšplhat až na sedmdesát procent," dodává Vetyška.

Ověřte si e-shop

Zákazníci by měli nakupovat zlevněné zboží z výprodejů u seriozních e-shopů, které poznají například podle loga APEK. Budou mít jistotu, že se nejedná o žádné fiktivní slevy, na které by chtěli nepoctiví prodejci zákazníky nachytat. Přehledně kategorizovaný seznam obchodníků, kteří jsou držiteli certifikátu APEK, naleznete na webu www.certifikovany-obchod.cz nebo na www.apek.cz
Internetoví obchodníci utržili během Vánoc celkem čtrnáct miliard korun, čtrnáct dní před svátky lidé utratili za zboží zhruba čtyři miliardy korun. Dařilo se mimo jiné prodejcům hraček, hobby textilu a dárkových předmětů. Vánoce si pochvalovaly zejména e-shopy s velkými skladovými zásobami zboží.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama