reklama

Spím, raduji se a netrápím se blbostmi, říká v rozhovoru Tereza Kostková

Tereza Kostková patří k našim nejvyhledávanějším herečkám. Krom hereckého nadání ale už roky ukazuje, že je i skvělou moderátorkou. To nám už na podzim opět předvede v jubilejním desátém ročníku oblíbené taneční soutěže StarDance. Nejen o zákulisí soutěže a jejích plánech do budoucna jsme si s Terezou nedávno povídali.

Foto: archiv PR

Milá a sympaticky přirozená. Taková je jedna z nejvyhledávanějších českých hereček Tereza Kostková, která se do širokého diváckého povědomí dostala i díky moderování oblíbené taneční soutěže StarDance… když hvězdy tančí. 

Krom jubilejního desátého ročníku soutěže StarDance, se kterou se od podzimu opět budeme pravidelně setkávat na obrazovkách České televize, můžeme Terezu vidět také v nových dílech seriálu Temný Kraj na Primě, který startuje už 31. srpna. S Terezou jsme se nedávno potkali na kus řeči a položili jí několik otázek.

Těšíte se na další ročník StarDance?

Já se nejvíce těším, že se těší diváci, to mě těší vážně moc. Tolik let a stále mají chuť s námi být. To je… potěšující!

Jste v projektu od samého začátku, může vás ještě něco překvapit?

Tak předně nedělám projekty proto, aby mě apriori překvapovaly. To není jejich úkolem. Projekt jako StarDance má na obrazovky přinést zajímavou, zábavnou a elegantní formou tanec i skvělou, živě interpretovanou hudbu, spolu s hrdinnými výkony osobností, které nikdy netančily v takové míře, za doprovodu neméně hrdinných profesionálů v tanci, kteří je vedou. A to se přesně děje. Neočekávám překvapení. Ale i ta se přirozeně dějí. Však je to všechno živé.

Neměla jste chuť si někdy také zatančit v soutěži?

Tančila jsem tam čtyřikrát a moc jsem si to užila. Tancovala jsem jako součást předtančení, prošla tréninkem i trémou před vystoupením. Účast v samotné soutěži mi asi před třemi lety nabídnuta byla, ale stále se nic nezměnilo na tom, že mám chuť držet se zatím svého moderátorského kopyta.

Soutěžící začnou trénovat už o prázdninách, kdy začíná práce na SD pro vás?

Točili jsme nedávno upoutávku znělky, to je jednodenní práce, na konci srpna se točí celá znělka. Pak - pominu-li tiskovou konferenci a schůzky na zkoušení šatů - přijdeme s Markem na zkoušku prvního přenosu, tedy asi v pátek před první vysílací sobotou v říjnu. Ještě před tím asi budeme ve studiu točit komentáře k vizitkám účastníků.

Jak trávíte letošní léto?

První tři týdny v červenci jsem v kuse hrála na Novém Světě, na Letní scéně divadla Ungelt, hru Kdokoli může dělat cokoli, a denně vysílala pořad Blízká setkání v Českém rozhlasu Dvojka. Naopak srpen se stává mým ostrovem odpočinku a cestování. Sice během něj vyskočím na letní divadelní prkna na Novém Světě a jednou Pod Žižkovskou věží, ale také se pojedu podívat na kolegy slovenské, na jejich Bratislavské letné noci, kde má novou divadelní scénu Túlavé divadlo mého manžela. Tak se těším, že konečně uvidím, co nazkoušel a napsal. Ale ještě předtím si dopřejeme rodinnou cestu obytným vozem. Tak jsem zvědavá, protože já v něm budu nejen sedět, ale také ho budu řídit.

Na které prázdniny vzpomínáte nejraději?

Záleží, s kým a na co se vzpomíná. To se samozřejmě vybaví spousta kouzelných okamžiků z prázdnin vzdálenějších i nedávných. Jinak samovolně koukám spíše vpřed než vzad.

Kam byste se chtěla na svých cestách podívat?

To nikdy nevím, nemám cestovatelský sen. Ale vždycky se to vyvrbí tak, že přijde to, co je potřeba. Mně stačí chuť k cestování. A tu mám.

Vozíte si z dovolených suvenýry?

Slovo "suvenýr" úplně není to, co by případný předmět vystihovalo. Je třeba víno suvenýr? To, co se ke mně po cestě přilepí a nechce se pustit, to si prostě přivezu. Docela často je to nějaký kousek oblečení.

Co si s sebou nikdy nezapomenete vzít na dovolenou?

Toho, koho mám ráda.

Vypadáte skvěle. Jak o sebe pečujete?

Spím, raduji se, netrápím se blbostmi a ani žádné blbosti nekonzumuji. Zkrátka se snažím dělat pro sebe to nejlepší po všech směrech. Pokud ale mohu jmenovat, nedám dopustit na doplňky stravy a kosmetiku české značky Matuzalem, kterou pro sebe i svou rodinu používám denně. Líbí se mi ten koncept, že pečuje o tělo a pokožku zevnitř i zvenku, tedy komplexně, což mi dává smysl.

Co vám nikdy nechybí v kabelce?

Denní krém Matuzalem, teď v létě často střídaný i chladivým gelem, který je perfektní třeba po opalování, řasenka, rtěnka a samozřejmě opalovací krém s vysokým faktorem. Miluji slunce, ale kůži před zářením chráním.

Na co se teď nejvíc těšíte?

Že si možná i přečtu nějakou knihu.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama