reklama

Slavnostní vyhlášení Cen Sophia: Druhý ročník soutěže je úspěšně za námi

Ve čtvrtek 13. prosince proběhlo v rámci adventního klubového setkání TOP ŽEN ČESKA 2018 také předání Cen Sophia. Cílem projektu je inspirovat ostatní ženy na mateřské dovolené, aby smysluplně využily životní změnu, která nastala s příchodem jejich dětí. Pojďme se ohlédnout za letošním ročníkem.

Foto: Economia

Projekt Ceny Sophia oceňuje ženy, které se nebály nové výzvy a v rámci mateřské dovolené se pustily do vlastního podnikání. Jde o soutěž, jejímž cílem je zviditelnit ženy-maminky, které právě v tomto náročném (ale také krásném) období započaly projekt s přívlastkem "mimořádný".

Ve čtvrtek 13. prosince proběhlo v rámci adventního klubového setkání TOP ŽEN ČESKA 2018 také předání Cen Sophia, které vyhlašuje portál Žena.cz. Setkání se uskutečnilo v Muzeu Bedřicha Smetany, překrásné novorenesanční budově bývalé Staroměstské vodárny, v těsném sousedství Karlova mostu s dechberoucím výhledem na Vltavu a panorama Pražského hradu.

Letošními finalistkami, resp. vítězkami soutěže o nejzajímavější projekt vzniklý v rámci mateřské dovolené, se staly Iveta Sochorová za projekt Sářin hlasRadka Vernerová za projekt Dům pro Julii a Lucie Vybíral Pastrňáková za projekt Mateřství a seberealizace

Cena Sophia dává hluboký smysl všem, kteří vědí, co obnáší mateřská dovolená a téměř nikdy nekončící péče o malé potomky. Spousta žen je natolik pohlcená svou mateřskou rolí, že si dost dobře nedokáže představit jakoukoli další činnost. A přece jsou mezi námi takové, které se v této době pustily ještě i do něčeho dalšího.

Každý z projektů, který byl do naší soutěže zařazen, nás něčím překvapil, mnohým zaujal, někdy ohromil… Příběhy a motivy většiny žen byly zajímavé, některé také velmi emotivní.  V každém vybraném projektu je kus ženy samotné, část její osobnosti, životní filozofie i pohledu na svět.

Do letošního, a v pořadí druhého, ročníku se přihlásilo mnoho žen se svými projekty, ze kterých byl opravdu velký problém vybrat pouhých sedm nejzajímavějších, a tedy postupujících. Ty jsme následně představili našim čtenářům, kteří měli možnost několik týdnů hlasovat pro tři konečné finalistky, resp. vítězky.

Hlasování bylo ukončeno 30. listopadu a tím bylo i rozhodnuto o vítězných projektech. Předání Cen Sophia se nemohla z osobních důvodů zúčastnit Iveta Sochorová, cena tedy byla převzata v zastoupení.

Vítězným projektům a nadmíru inspirativním ženám Radce Vernerové, Ivetě Sochorové a Lucii Vybíral Pastrňákové ještě jednou velice gratulujeme a už teď se těšíme na další ročník Cen Sophia v roce 2019!

Redakce žena.cz a celý realizační tým soutěže Ceny Sophia.

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama