reklama
 

Překvapivé video: Jak hodnotíte sebe a co vidí blízcí?

Video projekt, který ukazuje, jak se hodnotíme my a kolik bodů by nám dali blízcí.

Foto: You Tube

Strayer University v USA přišla se zajímavým projektem. Dala lidem možnost obodovat své životní úspěchy a následně dotyčného ohodnotili členové rodiny a kamarádi. Výsledek (ne)překvapí...

Podceňování patří k nejběžnější lidské vlastnosti, ale je až neuvěřitelné, jak málo si člověk vůbec může věřit. Následující video poukazuje na fakt, že bychom v sobě měli začít hledat více důvěry. Pokud nevíte, kde ji brát, zkuste čerpat od vašich blízkých, ti o vás totiž mají zcela jiné a mnohem lepší mínění.

Jak byste se ohodnotili?

Sociální experiment Strayer University byl jednoduchý. Oslovení lidé měli za úkol napsat na bílou tabulku číslo, které na stupnici 1-10 vyjadřovalo, jak moc jsou podle sebe úspěšní. Čím vyšší číslo, tím většího úspěchu v osobním životě či kariéře dosáhli.

Doporučujeme: Varování rodičům: Tak snadno vyláká pedofil vaši dceru

A jak už to u podobných projektů z Ameriky bývá, nesměly chybět ani emoce. Po vlastním bodování následoval okamžik, kdy ty samé osoby ohodnotil partner, rodinný příslušník nebo blízký kamarád.

Podívejte se na video, jak celý test dopadl...

Už první výrazy dotazovaných mluví za vše. S rozpaky píší na tabulku velmi nízká čísla. Je jasné, že u nikoho se neobjevila desítka. "Nemyslím si, že bych dělal práci svého života," reaguje na hodnocení jeden z účastníků. A co nebo kdo stojí za jejich úspěchem? Nejčastěji podpora rodiny.

A aby video dostálo nutného patosu, čekala dotyčné "konfrontace". Blízcí ukázali dotazovaným, jak vnímají jejich úspěch oni. Jak jinak, tabulky plnilo číslo 10 a v jednom případě i 11. Velmi nesvá dívka, která se ohodnotila čtyřkou, byla v šoku s přítelovy reakce. "Je jednou z nejtalentovanějších dívek, které jsem kdy potkal," řekl mladý muž a hrdě pozvedl tabulku s číslem 10.

Náš tip: Video: Ženy mají nakreslit ideální penis. Jsou upřímné!

Možná vám celé video bude připadat přehnaně dojemné, ale zkuste si doma udělat podobný test. Napište si na papír, jak hodnotíte sebe a následně poproste okolí, ať vás oboduje. Třeba si z nich vezmete příklad a začnete si více věřit.

Jaké číslo byste si dali vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Poznejte nevěru včas: Příznaky, kterých si všímat

Mladý architekt navrhl zajímavé bydlení pro bezdomovce

20 vět, kterými nám rodiče zničili sebevědomíNáprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama