reklama

Podnikatelé sazejí na rychlé půjčky

Stále více podnikatlů sází na rychlé půjčky. Letošní rok nebude výjimkou

Foto: Jan Langer

Krize eurozóny, nedůvěra bance a vyšší DPH tlačí menší a střední podnikatele ke krátkodobým půjčkám. Klienti využívají rychlých peněz na ruku opakovaně, aby v daňových termínech umožnili nedostatečné cash flow.

Novoroční nárůst sazby DPH z deseti na čtrnáct procent postihne rodinný rozpočet všech domácností a mnoha firmám sáhne do peněz. Podraží zboží a služby pro koncového zákazníka, což může znamenat menší spotřebu, která se dotkne hlavně podnikatelů.

Podnikatelé mají povinnost hradit DPH nehledě na to, zda byla faktura odběratelem skutečně proplacená. Jde o hrozbu pro drobné živnostníky v oborech se špatnou platební morálkou - stavebnictví, autodoprava a některá řemesla. Následkem bude nucené ukončení činnosti prosperující firmy, protože bude nedostatečné cash flow. V takové situaci přichází na řadu rychlá půjčka.

"Nejvíce spolupracujeme s malými a středními podnikateli, kteří mají z nějakého , ne vždy racionálního důvodu problém dostat úvěr od banky nebo potřebující peníze opravdu rychle a jen na krátký čas. V poslední době převažovali klienti ze stavebnictví," potvrdil Aleš Budín, provozovatel portálu www.bezbanky.cz. Jde o společnost, která poskytuje klientům servis v krátkodobých půjčkách.

Banky velmi často omezují poskytování úvěrů, proto podnikatelé sahají k snadné a transparentní půjčce rychlých peněz. Vše je vyřízené bez dlouhého papírování a do několika hodin. Klienti zaplatí jen za dobu, kdy peníze skutečně potřebují. Nejvytíženější je společnost Bez banky na jaře a na podzim. Firma během uplynulého roku zaznamenala až trojnásobný nárůst zákazníků o případné rychlé půjčky.

Kočičí psycholožka: Kočku hajzlíka jsem zatím nepoznala, moje kočky umí i aportovat | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama