reklama
 

Pár chytrých způsobů, jak získat slevu skoro na všechno

Také vás štve utrácet peníze zbytečně? Přitom stačí jen trochu přemýšlet, než něco koupíte a spoustu věcí seženete levněji. Dáme vám pár tipů, jak na to...

Foto: Profimedia.cz

Také vás štve utrácet peníze zbytečně? Přitom stačí jen trochu přemýšlet, než něco koupíte a spoustu věcí seženete levněji. Dáme vám pár tipů, jak na to...

I slevy v obchodech jsou někdy spíš chytákem na zákazníky, proto zkuste šetřit i jiným způsobem, než jen spoléhat na výprodeje. Možná vám při tom pomůže šest následujících rad:

1) Ptejte se

Existuje spousta zapadlých krámků, kde prodávají kvalitní a přitom laciné věci, nebo někde probíhají nějaké výprodeje, o kterých nevíte, případně má některý z vašich přátel do nějakého obchodu výraznou věrnostní slevu, kterou by vám mohl zapůjčit. Jenže dokud se nezeptáte, zřejmě se o těchto věcech nedozvíte. Takže až budete mít v plánu pořizovat si něco většího, rozhoďte sítě a poptejte se u svých známých.

2) Používejte sociální sítě

Najednou tak oslovíte všechny své známé najednou. Když na Facebook nebo Twitter napíšete, že sháníte pračku a jestli někdo neví o nějaké laciné, je možné, že se vám ozve někdo, kdo zrovna svoji starou pračku prodává a vy tak nebudete muset kupovat novou za dvojnásobek ceny. Nebo vám někdo jiný poradí, kde mají zrovna na pračky slevy a podobně. Pokud ale budete na sociálních sítích sledovat své oblíbené obchody a značky, budete o výprodejích vědět jako první. Navíc spousta firem pořádá pro své internetové fanoušky speciální slevové akce.

3) Nebojte si o slevu říct

Kupujete televizi a prodavač vám oznámil, že mají poslední kus, tedy ten vystavený? Pokud je televize funkční a není poškrábaná, klidně ji berte, ale zeptejte se, zda by vám na již vybalené zboží nedali slevu. V devadesáti procentech případů uspějete. To samé platí, pokud si kupujete oblečení, které je třeba trochu ušpiněné. I v takovém případě vám dost možná dají slevu.

4) Neberte vždy to "nejlepší"

Obzvlášť u elektroniky platí, že každé zboží je vystavené v několika druzích. To nejdražší je pak prezentováno jako nejlepší a naopak. To vás přirozeně nutí jít střední cestou a koupit průměr. Jenže když skutečně porovnáte funkce a výkon daných výrobků, zjistíte, že tomu střednímu se vyrovná i spousta levnějších. Nenechte se tedy obalamutit.

5) Opatrně s outlety

Nakupovat v outletech, to by mělo být to nejvýhodnější, že? Jenže opak je často pravdou. Zboží nemusí mít stejnou kvalitu jako v klasických obchodech, některé značky totiž vyrábějí své produkty zvlášť pro outlety a používají přitom méně kvalitní materiály a podobně. Navíc slevy tu nejsou vždy tak veliké, jak outlety prezentují. Někdy je skutečný rozdíl třeba jen deset dvacet procent oproti původní ceně, přičemž se ale jedná o několik let starou kolekci. A dávat tolik peněz za hadřík, který se třeba sedm let válel někde v krabici ve skladu? To už je lepší přispívat na charitu.

6) Využijte výprodeje na maximum

Základní pravidlo by mělo být: Když už jdete do výprodeje, kupujte jen to, co doopravdy potřebujete. Pokud máte v tomhle jasno, můžete skutečně ušetřit. Co se týče oblečení, výhodou je, že sezónní slevy začínají už v půlce sezony, takže s nákupy počkejte. Co se týče spotřebního zboží, supermarkety a další obchody mívají často různé akce. Je-li výrazně zlevněno zboží, které vydrží a které opravdu využijete - jako například zubní pasta - klidně si nakupte do zásoby hned několik tub. Díky tomu později ušetříte. Nekupujte však zboží jen proto, že je levné, když ho ve skutečnosti nepotřebujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nepotřebujete víc dovolené? Víme, kolik je tak akorát

Už osmnáct let nepracuju. Živí mě partner

10 důvodů, proč nebudete nikdy bohatí

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama