reklama

Máme důvody, proč nakoupit vánoční dárky přes internet

Proč je výhodné nakupovat dárky přes internet? Známe hned čtyři důvody

Nákup vánočních dárků přes internet je praktický, rychlý a pohodlný. Kromě čtveřice níže uvedených důvodů, proč zvolit zrovna tuto formu nákupu, vždy platí také jedno základní doporučení. Utrácejte pouze u renomovaných a zavedených obchodníků, nákup je pak bezpečnější. Seriózní e-shopy poznáte podle loga s certifikací Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Přehledně kategorizovaný seznam internetových obchodů, které jsou držiteli certifikátu APEK, najdete na www.certifikovany-obchod.cz.

Můžete ušetřit až tisíce korun

Nakupování přes internet je velice výhodné. Nabízené zboží může být až o třetinu levnější než v kamenných prodejnách. Někdy tak můžete ušetřit až několik tisíc korun. Mnohé e-shopy nemusí pronajímat sekundární skladové prostory, prodejní plochu ani platit personál obchodu, díky čemuž sníží velkou část nákladů. To se následně promítne i do výhodnějších cen. Pokud má e-shop výdejnu zboží ve městě,  kde bydlíte, můžete si balíček vyzvednout přímo u prodejce a ušetříte za poštovné.

Vyhnete se přeplněným nákupním centrům a dlouhým frontám

Při internetovém nakupování ušetříte nejen peníze, ale i spoustu času, protože dárky lze pořídit z pohodlí domova. Nebudete muset obcházet množství kamenných prodejen, zdržovat se čekáním v dlouhých frontách u pokladen a vyhnete se i stresu z přeplněných obchodních center. Nakupování v internetovém obchodě je jednoduché.

E-shopy mají širší výběr zboží než kamenné prodejny

V internetových obchodech je mnohem větší výběr zboží než v kamenných prodejnách. Kvalitní e-shopy s certifikací APEK nabízí zákazníkům přehledné vyhledávače zboží, takže se v nabídce snadno zorientujete. Informace o zboží jsou v e-shopech navíc neustále aktualizované, což se nedá říct o reklamních letáčcích z kamenných prodejen. Okamžitě vidíte, jaké zboží je na skladě. Nemusíte procházet regály kamenných prodejen, kde ani nemáte jistotu, že najdete to, co hledáte. V e-shopech můžete také snadno porovnat nabídku konkurence, ceny zboží nebo obchodní podmínky.

Znáte reference jiných kupujících

Další výhodou internetových obchodů je možnost diskutovat o zboží. Na internetu najdete velké množství recenzí, osobních zkušeností a referencí ostatních nakupujících, které jsou výborným vodítkem pro výběr vánočního dárku. Díky tomu se snadno dozvíte, jak byli se zbožím spokojeni spotřebitelé před vámi. Na rozdíl od nákupu v kamenném obchodě navíc můžete vánoční dárky nakoupené přes internet do čtrnácti dnů bez udání důvodu vrátit. Další rady a tipy najdete na www.apek.cz a www.bezpecnynakup.cz.

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama