reklama

Kamala Harrisová: Rozbila spoustu skleněných stropů a teď je nejsilnější ženou světa

První americká viceprezidentka vzbuzuje naděje. Je první ženou ve své funkci, navíc první s odlišnou barvou pleti. Působí přátelsky, ale zároveň neústupně. Jaký je její životní příběh a jaké módní volby?

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Na svém kontě má mnoho prvenství. Byla první hlavní prokurátorkou v San Francisku i posléze v Kalifornii, první Američankou s indickými kořeny v Senátu i kandidátkou na post viceprezidenta. Za svůj život rozbila řadu takzvaných skleněných stropů, tedy překážek, které ženám zabraňují stoupat.

Čím se každý z nás může u Kamaly Harrisové inspirovat? Jednoznačně odvahou. Byla k ní vychovávaná od dětství: matka, původem z Indie, přijela do Ameriky studovat, posléze se stala vědkyní, která svůj život zasvětila výzkumům ohledně rakoviny prsu. Otec pochází z Jamajky a je univerzitním profesorem v oboru ekonomiky.

Oba se aktivně podíleli na studentských protestech, které se odehrávaly na Kalifornské univerzitě v Berkeley během druhé poloviny 60. let. Sama viceprezidentka k tomu později řekla, že se sestrou byly v raném dětství obklopeny lidmi, "kteří někam pochodovali a něco hlásali".

Prohlédněte si naši galerii a dozvíte se víc o životě momentálně nejvlivnější ženy světa, Kamaly Harrisové.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama