reklama

Jste žena a začínáte podnikat? Naučíme vás to!

Projekt Život nápadům má za sebou jeden z vrcholů roku 2011, Víkendovou akademii Začínáme podnikat krok za krokem!

Foto: Profimedia.cz

Projekt Život nápadům má za sebou jeden z vrcholů roku 2011, Víkendovou akademii Začínáme podnikat krok za krokem. Intenzivní dvoudenní seminář pro začínající podnikatelky se konal 19. - 20. srpna v Martinicích.

Účastnice akademie během dvou dnů prošly intenzivními workshopy na téma marketing, finance, lidé a řízení. Zkušení lektoři je v krátkém čase doslova zahltili informacemi a není proto divu, že debaty i osobní konzultace konkrétních otázek probíhaly i mimo oficiální program. Dámy přivezly téměř 40 nadějných nápadů v různých stadiích realizace. Na odpočinek prostě nebyl čas.
Všichni ocenili inspirativní a přátelskou atmosféru. Podívejte se na fotografie a posuďte sami!

A jaký byl konkrétní program celé akce?

Hned první úkol dostal účastnice do budoucnosti. Spočíval ve vymýšlení novinových titulků, kterými měly začínající podnikatelky odpovědět na zdánlivě jednoduchou otázku: Jak chcete, aby o Vás tisk psal za dva roky? Žádná ze zúčastněných netrpěla nedostatkem ambicí ani smyslu pro humor. Například titulek pro interiérové studio zněl: Bude měnit interiér královských komnat?

Velmi oceňovanou součástí akademie byly workshopy...

Energická lektorka Magdalena Čevelová, která se specializuje na marketing pro živnostníky a menší rodinné firmy, rozpoutala živou diskusi. Základní rozhled měly v tomto oboru všechny účastnice. Shodly se, že nejdůležitější je zvolit finančně přijatelnou marketingovou strategii, která umožňuje cílit na vybrané skupiny zákazníků a snadno měřit efektivitu jednotlivých marketingových nástrojů. Začínající podnikatelky se seznámily se základními nástroji pro sestavení svého vlastního marketingového plánu.

Počet účastnic jednotlivých workshopů byl striktně omezen. Všechny dámy se tak mohly aktivně zapojit a měly dostatek prostoru pro individuální dotazy. S lektorem Pavlem Komárkem se pracovní týmy zamýšlely, co je vlastně jádro produktu, snažily se definovat klíčové benefity, ale také silné a slabé stránky svých podnikatelských záměrů.

Největší obavy vzbuzovalo již dopředu téma finance...

Roční výkaz zisků a ztrát, fixní náklady nebo odpisy byly termíny, se kterými bylo třeba se seznámit a pochopit je. Jaroslav Trojan za pomoci modelových situací a simulační hry dokázal, že se všechny účastnice úspěšně popraly i s tímto tématem a budou tak moci nastavit správný finanční plán pro své podnikání.

S Petrem Maňasem si začínající podnikatelky odpověděly na otázky: co znamená úspěch ve vedení firmy, kam jejich podnikání směřuje, jak správně vybírat zaměstnance, jak se projekt v rámci svého životního cyklu vyvíjí a jak se v jednotlivých etapách vypořádat se změnami.

O páteční večerní program se postarala spolu se svým týmem módní návrhářka Helena Kohoutová, která uváděla blok Dokonalostí k úspěchu. Tématem bylo oblékání a s ním související společenská role podnikatelek. Čtyři účastnice prošly populární proměnou. Styl, vlasový styling, líčení, to všechno přece hraje roli. Nesmí se zapomínat ani na doplňky, zvláštní pozornost věnovala paní Helena výběru brýlí. Samozřejmě i zde byl prostor pro individuální dotazy a konzultace, toho také účastnice beze zbytku využily.

Důležitou součástí víkendu byl rovněž networking...

Kromě dalších začínajících i zkušenějších podnikatelek a lektorů z různých oblastí se účastnice na přednáškách setkaly také s investory Petrou Rychnovskou a Tomiem Okamurou nebo s podnikatelem Janem Šafkou, který se podělil o své zkušenosti v oblasti budování vztahů se zákazníkem.

Při hodnocení celé akce účastnice nešetřily chválou a jako správné budoucí majitelky firem také nápady a návrhy pro další aktivity projektu Život nápadům. Celým víkendem se prolínala energie, odhodlání a sebevědomí.

Závěr akademie patřil manažerce projektu Život nápadům Miladě Franek...

...která všem začínajícím podnikatelkám předala certifikáty o absolvování semináře a popřála mnoho úspěchů do budoucna. Začínající podnikatelky odjížděly s novými podněty, kontakty a chutí se dále setkávat.

Věříme, že i díky víkendové akademii si možná brzy přečteme právě takové novinové titulky, jaké si podnikatelky samy vytvořily na počátku víkendu.

Na první tři výherce čeká luxusní červený kožený diář ADK na rok 2012! Dalších deset soutěžících obdrží set drobných dárků s logem projektu Život nápadům. Soutěž trvá do 8. září 2011! Tak hodně štěstí, v soutěžení i podnikání!

ZAČÍNÁTE PODNIKAT? TOUŽÍTE PO TOM? ODPOVĚZTE NÁM - VÁŠ NÁZOR NÁS ZAJÍMÁ!

Budeme vděčni, když nám odpovíte na pár otázek v naší ANKETĚ (vlevo nahoře). Chceme zlepšit podmínky pro začínající podnikatelky - a váš názor nám pomůže... Děkujeme!

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama