reklama
 

Máte špatný den? Naučte se, jak z toho ven

Znáte ty okamžiky, kdy jsou pro vás ostatní k nesnesení? Vaše drahá polovička nahlas mlaská, v MHD vám někdo šlápne na nohu a na závěr vás seřve šéf? Je na vás, jak se ke všem "monstrům" všedního dne postavíte.

Foto: Shutterstock

Je rozdíl mít jednou za čas den, kdy se nic nedaří a veze se to s vámi od rána. V případě, že vás ostatní rozčilují často, se důvod ukrývá v hlavě. Nikoliv v jejich, ale vaší.

Na podrážděnost trpí hlavně úzkostní lidé, kteří chronicky zažívají pocity obav. Je pro ně snazší se naštvat nebo se cítit ukřivděně. Jako třeba kolegyně, která na vás vyjede za nevinný dotaz, nebo matka, co zničehonic začne vyčítat, že jí nevoláte dost často.

V očekávání nepříjemností

Nervový systém těch, co se dokážou sami naštvat, ani nevědí jak, je pořád v pohotovosti. Jako by stále očekával nové podněty, které ho zase vyvedou z míry. Také platí, že čím méně spíte, tím hůř vnímáte vše, co se vám děje.

Peklo perfekcionistů

Většina těch, co vyžadují od okolí, ale především sebe, příliš vysoké nároky, se cítí podrážděně vlastně pořád. Nic není podle jejich představ. Nedokážou pružně přizpůsobit svá přání momentální situaci a trvají na něčem, co mnohdy ani nejde splnit. Vzpomínáte na kamarádku, co odmítla rande se sympaťákem jen proto, že v SMS napsal gramatickou chybu? Velmi pravděpodobně bude spadat do této kategorie osob, které nebývají nikdy spokojené.

Poznejte své spouštěče

Každého dokáže rozladit něco jiného. Někoho politika, nespravedlnost na světě, jiného zase špatně srovnané nádobí v myčce, osoba, co příliš hlasitě telefonuje na ulici, nebo partner, co si křupe s klouby prstů. Nenuťte se k tomu, být se vším "úplně v pohodě", ale chápejte, že zatímco s chováním ostatních nic nenaděláte, se svým postojem zmůžete hodně.

Pozorujte své tělo

Naštvání a rozladěnost má spojence v naší fyzické schránce: svalové napětí. V okamžiku, kdy ucítíte, že vás něco "ale šíleně vytočilo", soustřeďte se na zuby. Budou pravděpodobně zatnuté, stejně jako šíjové svaly, dech se stane mělkým. Abyste si ulevili, nejprve se zhluboka nadechněte. Zní to banálně, ale funguje to okamžitě. 

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama