reklama

Chcete dostávat od mužů květiny? Řekněte jim to, říká podnikatelka

Dvaadvacetiletá Natalia Mičková z Běloruska chce Čechy naučit darovat květiny jen tak. Její firma Givelo je slibuje přivést už hodinu a půl od objednání.

Foto: iStock

Její vrstevníci teprve přemýšlí, co se životem, ale Natalia Mičková už většinu zásadních rozhodnutí udělala. Vdala se za muže svého srdce a založila firmu, která klienty vybízí, aby za sebe nechali mluvit své činy, nikoliv slova.

Proto jsme se vydali zjistit, jak se jí tak brzy podařilo najít sebe sama a rozjet úspěšný start-up.

Je vám pouhých 22 let a spustila jste vlastní podnikání. Co byste poradila mladým ženám, které mají svůj sen a chtějí ho realizovat jako vy?

Upřímně si nemyslím, že jsem v pozici, kdy bych v tomto ohledu mohla někomu radit. V začátcích jsem ten nápad hodně konzultovala s manželem a společně jsme firmu začali rozvíjet. Svůj sen jsem realizovala především díky tomu, že jsem věřila v úspěch toho projektu.

Co jste potřebovala pro rozjezd svého start-upu?

Potřebovala jsem samozřejmě peníze, bez těch bych se bohužel neobešla. Nejdůležitější pro mě byla ale podpora rodiny a lidí kolem mě, kteří mi dodávali odvahu a sebevědomí.

V čem se skrývá rozdíl mezi Čechy a Bělorusy v darování květin?

Největší rozdíl je podle mě v celkovém vnímání důležitosti květin. Muži v Bělorusku své protějšky obdarovávají mnohem častěji. Ten hlavní důvod je ale všude stejný, většina mužů to bohužel stále dělá především pro sebe. Pro pocit, že umí svoji partnerku potěšit. Udržují si tím klid doma, dobrou atmosféru a šťastnou manželku.

Jak naučit naše blízké, aby nám věnovali květiny?

Na tuto otázku asi jedna obecná rada bohužel neexistuje. Co ale funguje, je mluvit o tom, že máte ráda květiny a ráda je dostáváte. Chlapi nám zkrátka do hlavy nevidí a náznaky na ně málokdy fungují. Opravdu se vyplatí jim o tom otevřeně říct. Odstrašující jsou potom případy, kdy muž přinese květinu domů a žena se nedůvěřivě ptá, co provedl. V horším případě se ani neptá a rovnou je doma dusno. Nebojte se ukázat radost a buďte vděčná. Věřte, že se vám to vrátí.

Jakou květinu máte nejraději vy?

Těch je strašná spousta. Do květin se zamilovávám přibližně každé dva měsíce. Teď jsem se třeba zamilovala do karafiátů a bojuji za to, aby lidé v tomto případě zapomněli na stereotypy. Karafiáty rostou ve spoustě nádherných barev, ve váze vydrží celou věčnost, a navíc nádherně provoní celou domácnost.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama