reklama
 

13 českých vynálezů: Záchytka, silonky i kostkový cukr se narodily u nás

Oslavy 100 let republiky jsou za námi a život jde dál. Mnozí z nás si připomněli, že jsou součástí země s pohnutou historií a okamžiky, na které - ať už jednotlivci, nebo národ - nejsme vždy pyšní. Na druhé straně ale existuje spousta věcí, na které být pyšní rozhodně můžeme a možná bychom i měli být! Pojďme si některé z nich připomenout.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

"Zlaté české ručičky" je všeobecně známé slovní spojení; bohužel ne vždy s pozitivně laděným nádechem. Je však třeba říct, že Češi obecně platí za šikovné jedince, a pomineme-li občasnou vypočítavost a snahu obejít pravidla, můžeme být plným právem na spoustu věcí pyšní. 

  Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. - Albert Einstein Vynález, teorie relativity, žena.cz

Řeč je samozřejmě o českých vynálezech, které se zapsaly do historie a bez nadsázky - do určité míry - ovlivnily budoucnost. Vždyť kde bychom byly, milé dámy, bez silonových punčoch?

Ani vynález měkkých kontaktních čoček, nanovláken nebo zdánlivá drobnost, jako je cukr v kostkách, by neměly zůstat bez povšimnutí. A především bychom neměli zapomínat na to, kde je původ těchto vynálezů!

Pojďte se spolu se mnou projít grafikou velkých českých vynálezů, které změnily svět.

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama